Davis-kupa: jelentős hátrányba került a magyar csapat
Filipenkó Viktor három sima játszmában kikapott Radu Albottól, így a második egyes után a házigazda moldovai válogatott 2–0-ra vezet a magyarok ellen a tenisz Davis-kupa euro-afrikai zónájának II. csoportjában.
Ugyancsak ma, az első mérkőzésen Fucsovics Márton négy szettben kapott ki Maxim Dubarencótól. Szombaton 12 órától a páros mérkőzés következik, vasárnap pedig újabb két egyes összecsapást rendeznek.
Magyarország részben kényszerből állít ki ilyen fiatal csapatot, hiszen a válogatottban a közelmúltban szerepet vállalók közül Kellner Ádám 26 évesen visszavonult, Balázs Attila pedig nem tudott megegyezni a szövetséggel, nem vállalta a játékot.
| EURO-AFRIKAI ZÓNA, II. CSOPORT, 1. FORDULÓ, 1. NAP |
| Moldova–Magyarország 2–0 |
| Radu Albot–Filipenkó Viktor 6:1, 6:3, 6:3 |
| Korábban |
| Maxim Dubarenco–Fucsovics Márton 3:6, 6:3, 6:4, 6:4 |
| A TOVÁBBI PROGRAM |
| Szombat |
| Dubarenco, Albot–Fucsovics, Gödry Levente |
| Vasárnap |
| Albot–Fucsovics |
| Dubarenco–Filipenkó |
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



