Davis-kupa: szépített a magyar csapat Moldovában
A két pénteki egyes elvesztése után a párost szombaton megnyerték a magyar férfiteniszezők a házigazda moldovaiak ellen a Davis-kupában, az euro-afrikai zóna II-es csoportjának első fordulóbeli összecsapásán. A Fucsovics Márton és Gödry Levente alkotta duó három szettben, 6:3, 6:2, 6:2-re diadalmaskodott a házigazdák kettősével szemben Chisinauban, így szépített.
Vasárnap újabb két egyes összecsapást rendeznek Albot–Fucsovics és Dubarenco–Filipenkó szereposztásban, s a magyaroknak mindkettőt meg kell nyerniük a továbbjutáshoz.
| EURO-AFRIKAI ZÓNA, II. CSOPORT, 1. FORDULÓ, 2. NAP |
| MOLDOVA–MAGYARORSZÁG 2–1 |
| Maxim Dubarenco, Radu Albot–Fucsovics Márton, Gödry Levente 3:6, 2:6, 2:6 |
| PÉNTEKI EREDMÉNYEK |
| Dubarenco–Fucsovics 3:6, 6:3, 6:4, 6:4 |
| Albot–Filipenkó Viktor 6:1, 6:3, 6:3 |
| A VASÁRNAPI PROGRAM |
| Albot–Fucsovics |
| Dubarenco–Filipenkó |
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



