Tenisz: Még nem vagyok olyan jó, mint tavaly - Babos

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.04.04. 09:42
Babos Tímea – címvédőként – sikerrel vette a második fordulót a Monterreyben zajló női tenisztornán, a magyar lány meglepetésre a korábbi világelső szerb Ana Ivanovicsot győzte le három játszmában. Babos szerint fantasztikus volt a hangulat a centerpályán, de még tud ennél is jobban játszani.



„Nagyon jó volt visszatérni a centerpályára! Az elején még neki szurkoltak többen, de a folytatásban már inkább mellettem volt a közönség. A harmadik szettben, 4:2-nél volt egy nagyon szoros gém, amelyben egyenlőnél legalább egy percig állt a játék, ugyanis a szurkolók annyira biztattak bennünket. Úgy érzem, jól játszottam, az adogatásaim jól sikerültek. De még nem volt olyan jó a teljesítményem, mint tavaly. Egyáltalán nem zavart, hogy ilyen későn kellett pályára lépni, inkább feldobott a hangulat. Bár sokat vártunk, mert hosszú meccs volt előttünk. Szeretek ennyi ember előtt játszani, egy ilyen esti találkozóra mindig sokan jönnek össze” – nyilatkozta Babos fáradtan, de boldogan a sikert követően.

A legjobb nyolc között Babos ellenfele Monica Niculescu lesz. A magyar játékos néhány hete Brazíliában, a florianópolisi verseny negyeddöntőjében 6:3, 6:2-re veszített a román játékossal szemben, aki később a versenyt is megnyerte.

„Nagyon jó volt visszatérni a centerpályára! Az elején még neki szurkoltak többen, de a folytatásban már inkább mellettem volt a közönség. A harmadik szettben, 4:2-nél volt egy nagyon szoros gém, amelyben egyenlőnél legalább egy percig állt a játék, ugyanis a szurkolók annyira biztattak bennünket. Úgy érzem, jól játszottam, az adogatásaim jól sikerültek. De még nem volt olyan jó a teljesítményem, mint tavaly. Egyáltalán nem zavart, hogy ilyen későn kellett pályára lépni, inkább feldobott a hangulat. Bár sokat vártunk, mert hosszú meccs volt előttünk. Szeretek ennyi ember előtt játszani, egy ilyen esti találkozóra mindig sokan jönnek össze” – nyilatkozta Babos fáradtan, de boldogan a sikert követően.

A legjobb nyolc között Babos ellenfele Monica Niculescu lesz. A magyar játékos néhány hete Brazíliában, a florianópolisi verseny negyeddöntőjében 6:3, 6:2-re veszített a román játékossal szemben, aki később a versenyt is megnyerte.

Babos Ivanovics elleni mérkőzéséről itt olvashat részleteket!

 

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik