Dopping: az eltiltott teniszező nem áll kapcsolatban a laborral

MTI MTIMTI MTI
2013.06.26. 16:19
A doppingvétség miatt korábban egy évre eltiltott Wayne Odesnik amerikai teniszező cáfolja, hogy kapcsolatban áll azzal a floridai laboratóriummal, amely ellen vizsgálat indult tiltott anyagok forgalmazásáért.
Odesnik – aki kedden esett ki a wimbledoni bajnokság első fordulójában – hangsúlyozta: nincs köze az ügyben érintett laborhoz, ebben az évben minden hónapban ellenőrizték, és minden tesztje negatív lett. Most úgy került képbe, hogy sajtóértesülések szerint a nevével felcímkézett iratot találtak a laborban.Az amerikai játékost 2010-ben kapták el ausztrál vámosok, csomagjában növekedési hormont találtak, amiért első fokon két évre eltiltották. Mivel később a Nemzetközi Teniszszövetség szerint példaértékűen együttműködő volt, és segítette a szervezet doppingellenes programját, felezték a büntetést.Az amerikai nyomozóhatóság gyanúja szerint a floridai laboratórium elsősorban baseballosokat – köztük a profiliga (MLB) egyik legnagyobb sztárját, Alex Rodriguezt – látta el doppingszerekkel.
Legfrissebb hírek

Doppingolás miatt hét évre eltiltották a félmaraton korábbi világcsúcstartóját

Atlétika
2026.06.25. 19:46

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

Doppingvétség miatt négy évre eltiltották a 2023-as női wimbledoni bajnokot

Tenisz
2026.06.22. 16:33

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41
Ezek is érdekelhetik