Davis-kupa: Monfils csak 2-2-nél száll be a csehek ellen?

MTI MTIMTI MTI
2014.09.11. 15:56
A francia Gaël Monfils az első napon nem lép pályára a címvédő csehek elleni tenisz Davis-kupa-elődöntőben, mivel a szövetségi kapitány szerint még nem pihente ki a US Open utáni hosszú utazást, és nem állt át a kemény borításról salakra.

Monfils elvileg csak akkor lép pályára a Roland Garroson rendezendő párharcban, ha az 2–2-re áll az utolsó egyes előtt, ám az is elképzelhető, hogy a szombati pároson már beveti őt Arnaud Clément kapitány.

A US Openen negyeddöntős Monfilst – aki a svájci Roger Federertől kettős szettelőnyről kapott ki – Richard Gasquet helyettesíti, ő pénteken Tomás Berdychhel kezd. Ezen a napon lesz még Jo-Wilfried Tsonga és Lukás Rosol meccse is.

A szombati páros találkozón Radek Stepánek és Jíri Vesely lép pályára a sorozatban harmadik DK-fináléjukra készülő cseheknél. A franciáktól vagy a Julien Benneteau, Monfils, vagy a Gasquet, Tsonga kettős szerepel a második napon.

A másik ágon a Federer vezette svájciak Genfben fogadják az olaszokat.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik