Tenisz: Nadal visszatér; újra döntős lesz Wimbledonban?

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.03.24. 08:10
Rafael Nadal hároméves szünet után 2015-ben újra részt vesz a londoni Queen's Clubban megrendezendő füves pályás teniszversenyen.


Nadal mind az öt alkalommal döntőt játszott Wimbledonban, amikor előtte elindult a Queen's-i versenyen. Az immár 125 éves múltra visszatekintő tornán a 14-szeres Grand Slam-bajnok spanyol teniszező 2011-ben játszott legutóbb, azóta a kedvezőtlen brit adózási törvények miatt inkább a németországi Halléban készült Wimbledonra.

Ez egyszer sem sikerült jól, az eltelt időszakban a negyedik fordulón sem tudott túljutni a füves pályás Grand Slam-viadalon, ez pedig változtatásra sarkallta.

„Örömmel térek vissza – mondta Nadal, aki 2008-ban nem talált legyőzőre a Queen's Clubban. – Queen's egy nagyszerű verseny, mindig is szerettem. Jó érzés ott szerepelni, különleges légköre van, egy igazi teniszklub, hihetetlen pályákkal. Hallét is élveztem, de az eredmények nem jöttek, ezért újra meg akarom próbálni Queen'st, amelynek a füve jobban hasonlít a wimbledonira. Ez áll a döntésem hátterében.”

Nadal mellett Andy Murray, Stanislas Wawrinka és a címvédő Grigor Dimitrov is jelezte már indulását a Wimbledont felvezető londoni versenyen.

Nadal mind az öt alkalommal döntőt játszott Wimbledonban, amikor előtte elindult a Queen's-i versenyen. Az immár 125 éves múltra visszatekintő tornán a 14-szeres Grand Slam-bajnok spanyol teniszező 2011-ben játszott legutóbb, azóta a kedvezőtlen brit adózási törvények miatt inkább a németországi Halléban készült Wimbledonra.

Ez egyszer sem sikerült jól, az eltelt időszakban a negyedik fordulón sem tudott túljutni a füves pályás Grand Slam-viadalon, ez pedig változtatásra sarkallta.

„Örömmel térek vissza – mondta Nadal, aki 2008-ban nem talált legyőzőre a Queen's Clubban. – Queen's egy nagyszerű verseny, mindig is szerettem. Jó érzés ott szerepelni, különleges légköre van, egy igazi teniszklub, hihetetlen pályákkal. Hallét is élveztem, de az eredmények nem jöttek, ezért újra meg akarom próbálni Queen'st, amelynek a füve jobban hasonlít a wimbledonira. Ez áll a döntésem hátterében.”

Nadal mellett Andy Murray, Stanislas Wawrinka és a címvédő Grigor Dimitrov is jelezte már indulását a Wimbledont felvezető londoni versenyen.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik