Tenisz: nemi erőszak miatt kizárták a Hall of Fame-ből
A Teniszhírességek Csarnoka (International Tennis Hall of Fame) törölte a névsorából a párosban és vegyes párosban 15-szörös Grand Slam-győztes Bob Hewittot – tudatta a szervezet.
A 76 éves dél-afrikai Hewittot tavaly ítélték el kiskorúakkal szembeni szexuális zaklatás, illetve kétrendbeli nemi erőszak vádjával, emiatt hatéves börtönbüntetésre ítélték. Hewitt a nyolcvanas-kilencvenes években követte el a szörnyűségeket, amikor edzőként dolgozott, a bíró pedig terhelő tényezőként vette figyelembe az ítélet kihirdetésénél, hogy a korábbi teniszező nem tanúsított megbánást.
Az ausztrál születésű, de Davis-kupát már dél-afrikai színekben nyerő Hewittot 1992-ben iktatták be a Hírességek Csarnokába, a botrány kirobbanása kezdetén, 2012-ben felfüggesztették a tagságát, és ő az első tag, akit kizárnak.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



