Tenisz: Békefi Bianka 10 ezer dolláros tornát nyert meg
Békefi Bianka nyerte meg vasárnap a Győrben rendezett, 10 ezer dollár összdíjazású nemzetközi női salakpályás tenisztornát.
A magyar szövetség (MTSZ) tájékoztatása szerint a 19 éves játékos a döntőben – két meccslabdát hárítva – 4:6, 7:5, 6:2-re verte meg Nagymihály Lucát, korábban a négy között pedig a volt magyar bajnok és Fed Kupa-válogatott Bukta Ágnest búcsúztatta. A felnőttranglista-helyezéssel még nem rendelkező Békefi egy évet kihagyott mononukleózis miatt, és néhány hónapja állt ismét edzésbe.
Az MTSZ idén 18 nemzetközi felnőttversenyt rendez, a győri volt a harmadik, a nők számára pedig az első. A jövő héten 25 ezres tornára kerül sor a Rába-parti városban. A sorozat legmagasabb összdíjazású, 100 ezer dolláros versenyét júliusban bonyolítják le a XX. kerületi Europe Tennis Centerben.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



