Tenisz: kitüntették a legendás román játékost
Kitüntette Klaus Iohannis román miniszterelnök a 70. születésnapját kedden ünneplő Ilie Nastase teniszezőt, a hivatásos férfi játékosok világranglistájának első éllovasát, aki 40 hétig vezette az ATP-rangsort.
Nastase a sportért végzett szolgálataiért a Románia Csillaga érdemrendet kapta meg Iohannistól, aki beszédében azt mondta, a legendás játékos „az emberi természet zsenialitását jelenítette meg a teniszpályán.”
„A világ egyik legfontosabb teniszezőjévé vált, akinek látványos játéka felejthetetlen marad” – jelentette ki a miniszterelnök.
Nastase az 1970-es és 1980-as években több mint száz tornagyőzelmet aratott egyesben és párosban, korának egyik leggyorsabb játékosa volt, aki erős szerváiról és zseniális ütéseiről volt híres, játék közben pedig a közönséget is szórakoztatta.
A 70 éves teniszező élete legjobb napjának nevezte a keddit, amelyen megkapta az állami kitüntetést.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



