Australian Open: Djokovics simán nyert, Karlovic 22:20-ra
A címvédő szerb Novak Djokovics háromszettes sikerrel kezdett az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon. A hatszoros Australian Open-győztes, korábbi világelső a spanyol Fernando Verdascót gyűrte le az első fordulóban.
Lényegesen nehezebben jött össze a továbbjutás a 20. helyen kiemelt horvát Ivo Karlovicnak, ő az első két szettet elveszítette az argentin Horacio Zeballos ellen, majd a döntő játszmában 22:20-ra győzött.Ivo Karlovicnak, ő az első két szettet elveszítette az argentin Horacio Zeballos ellen, majd a döntő játszmában 22:20-ra győzött.
A 37 éves teniszező – versenycsúcsot jelentő – 75 ászt ütött, és csak egyszer veszítette el az adogatását. A világranglistán 68. dél-amerikai játékos 33 ászig jutott.
A szurkolók 84 gémet láthattak a meccs során, ezzel megdőlt az Australian Open eddigi csúcsa, amelyet egy 2003-as Andy Roddick–Junesz el-Ajnaui mérkőzés tartott 83-mal.
Bővebben a mai meccsekről és az eredmények itt!
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



