Hopman-kupa: a németek a britek legyőzésével búcsúztak
A német válogatott legyőzte a brit együttest a Hopman-kupán, a teniszezők Perth-ben zajló nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán.
A női egyest Heather Watson nyerte Andrea Petkovic ellen úgy, hogy a második játszmában 1–5-ről fordított, majd Alexander Zverev egyenlített Daniel Evans legyőzésével. Végül a rövidítéses szettekre játszott vegyes párosban a németek bizonyultak jobbnak. Utóbbiaknak a pénteki volt az első győzelmük, míg a britek mindhárom találkozójukat elveszítettek.
A csoportelsőség a svájciak és a franciák későbbi összecsapásán dől el.
A másik négyesből az Egyesült Államok válogatottja jutott a szombati döntőbe.
HOPMAN-KUPA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Németország–Nagy-Britannia 2:1
Andrea Petkovic–Heather Watson 2:6, 6:7 (3–7)
Alexander Zverev–Daniel Evans 6:4, 6:3
Zverev, Petkovic–Evans, Watson 4–2, 4–2
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira
Minden más foci
2026.06.18. 08:56
Ezek is érdekelhetik



