Davis-kupa: a magyarok a Kopaszi-gáton fogadják az oroszokat

MTI MTIMTI MTI
2017.07.20. 18:48
A Margitsziget helyett a Kopaszi-gáton fogadja szeptember 15. és 17. között a magyar férfi teniszválogatott Oroszországot a Davis-kupa rájátszásában.

A párharcot eredetileg a Margitszigeti Atlétikai Centrumba tervezte a magyar szövetség (MTSZ), Richter Attila főtitkár szerint azonban a vizes világbajnokság elindulásával és a helyszínek kialakításának véglegesítésével látszott, hogy a vb után a helyreállítási munkálatok több időt vesznek igénybe, mint az várható volt.

„A főváros nem tudta garantálni az ütemtervet, így jelen helyzetben mi nem tudjuk garantálni a nemzetközi szövetség felé a mobil pálya megépítését és annak megfelelő minőségét” – mutatott rá Richter Attila, hozzátéve, hogy ezért jól megközelíthető, sok parkolóhellyel rendelkező és megfelelő színvonalú helyszín után néztek. Végül az utóbbi években megújult Kopaszi-gátra esett a választásuk, amely már több sporteseménynek is otthont adott.

„Itt állítunk fel egy mobil pályát és egy négyezer férőhelyes stadiont” – idézi a szövetség honlapja Richter Attilát.

Az euro-afrikai zóna I-es csoportjában a mieink februárban 3:1-re legyőzték Pozsonyban a szlovákokat, ezzel jutottak be a világcsoport rájátszásába.

A magyar–orosz párharc győztese jövőre a világcsoportban játszhat, míg a vesztes földrajzi zónája I-es csoportjában.

„A főváros nem tudta garantálni az ütemtervet, így jelen helyzetben mi nem tudjuk garantálni a nemzetközi szövetség felé a mobil pálya megépítését és annak megfelelő minőségét” – mutatott rá Richter Attila, hozzátéve, hogy ezért jól megközelíthető, sok parkolóhellyel rendelkező és megfelelő színvonalú helyszín után néztek. Végül az utóbbi években megújult Kopaszi-gátra esett a választásuk, amely már több sporteseménynek is otthont adott.

„Itt állítunk fel egy mobil pályát és egy négyezer férőhelyes stadiont” – idézi a szövetség honlapja Richter Attilát.

Az euro-afrikai zóna I-es csoportjában a mieink februárban 3:1-re legyőzték Pozsonyban a szlovákokat, ezzel jutottak be a világcsoport rájátszásába.

A magyar–orosz párharc győztese jövőre a világcsoportban játszhat, míg a vesztes földrajzi zónája I-es csoportjában.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik