Tenisz: Fogninit felfüggesztve tiltották el két GS-tornáról
Pénzbírságot és felfüggesztett eltiltást kapott Fabio Fognini olasz teniszező, akit sportszerűtlen magatartásért kizártak az idei US Openről.
A 30 éves játékost 96 ezer dolláros büntetésre ítélte a Grand Slam-tornákat tömörítő versenybíróság. Amennyiben Fognini a következő két évben kirívó vétséget követ el GS-versenyen, akkor életbe lép a két nagy viadalra szóló eltiltása, ezek közül az egyik egy US Open lenne a mostani döntés alapján.
Fognini New Yorkban a második fordulós meccsén háromszor is sportszerűtlenül viselkedett, egyszer például megsértette a női mérkőzésvezetőt. Előbb csak pénzbüntetést kapott, de másnap végül kizárták, ezért már a párosok harmadik fordulójában sem léphet pályára Simone Bolelli oldalán.
A teniszezőnek nem ez volt az első büntetése Grand Slam-tornán: 2014-ben Wimbledonban dühkitörései miatt 27 500 dollárt kellett fizetnie.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



