Hopman-kupa: svájci diadal, Federer 17 év után nyert ismét

MTI MTIMTI MTI
2018.01.06. 14:26
null
Roger Federer 17 év után nyert újra Hopman-kupát (Fotó: AFP)
A svájci csapat, Roger Federer és Belinda Bencic nyerte meg a Perthben rendezett Hopman-kupát, a teniszezők nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságát, miután a szombati döntőben 2:1-re legyőzte a német válogatottat.

 

A két egyes mérkőzésen a 19-szeres Grand Slam-bajnok Federer szetthátrányból fordított Alexander Zverev ellen, míg Bencic két sima játszmában kikapott a volt világelső Angelique Kerbertől.

A mindent eldöntő vegyes párosban aztán a svájciak koncentráltak jobban, s 2:0-ra megnyerték az úgynevezett fast fourt, azaz a négy nyert játékig tartó szetteket.

Federer pályafutása során másodszor hódította el a Hopman-kupát, 2001-ben, 19 évesen még Martina Hingisszel bizonyult a legjobbnak. Svájc 1992 és 2001 után harmadik diadalát aratta a viadalon.

HOPMAN-KUPA
DÖNTŐ

Svájc–Németország 2:1
Roger Federer–Alexander Zverev 6:7 (4–7), 6:0, 6:2
Belinda Bencic–Angelique Kerber 4:6, 1:6
Federer, Bencic–Zverev, Kerber 4:3 (5–3), 4:2 – rövidített szettek

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik