Tenisz: a jövő évtől Sencsen ad otthont a WTA-vb-nek
Szingapúr után a jövő évtől tíz éven át a kínai Sencsen lesz a házigazdája a női teniszezők WTA-világbajnokságának.
A női versenyeket szervező WTA csütörtöki bejelentése szerint a dél-kínai metropolisz pályázatában egy 12 ezer férőhelyes új csarnok építésére tett ígéretet, a pénzdíjazást pedig a duplájára, hétről 14 millió dollárra emeli.
„Ez a legnagyobb és a legjelentősebb szerződés a WTA 45 éves megalakulása óta, amivel új szintre emelhetjük a vb-t” – nyilatkozta Steve Simon, a WTA-sorozat első embere.
Sencsen mellett a 2014 óta rendező Szingapúr, továbbá Manchester, Prága és Szentpétervár is pályázott. A hagyományos évzáró WTA-vb-n egyesben és párosban is a ranglistán legjobb nyolc-nyolc vehet részt. Párosban legutóbb Babos Tímea és a cseh Andrea Hlavackova diadalmaskodott.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



