Tenisz: visszavonult a 2012-es wimbledoni döntős

2018.11.14. 18:27
null
Agnieszka Radwanska búcsút intett a versenyszerű tenisznek (Fotó: AFP)
Bejelentette visszavonulását Agnieszka Radwanska, a 2012-es wimbledoni teniszbajnokság női egyesének döntőse, a 2015-ös év világbajnoka.

 

A 29 esztendős lengyel sportoló 2008 és 2016 között minden évet a világranglista első 15 helyének valamelyikén fejezett be, jelenleg azonban csak 75. a WTA rangsorában.

„Sajnos már nem tudok úgy edzeni és játszani, ahogy szoktam. Az utóbbi időben a testem nem tudott megfelelni az elvárásaimnak. Előtérbe helyezve az egészségemet és figyelembe véve azt, hogy a profi tenisz milyen erőfeszítéseket igényel, be kell látnom, hogy a szervezetem nem alkalmas a határok feszegetésére” – indokolta meg döntését Radwanska, aki 2012 júliusában a második helyen állt a női teniszezők világranglistáján.

A wimbledoni döntős, kétszeres Australian Open-elődöntős, világbajnok lengyel hölgy pályafutása során összesen 20 WTA-tornát nyert, az utolsót 2016 októberében, Pekingben.



Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik