Tenisz: jövőre nyílik Belgrádban a Djokovics-múzeum

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2019.07.31. 13:43
A szerb főváros központjában jövőre Novak Djokovics-múzeum nyílik – ezt szerdán Szrdjan Djokovics, a világranglista első helyén álló játékos édesapja közölte.

A Szerbiai Rádió és Televíziónak adott nyilatkozatában Szrdjan Djokovics elmondta, hogy a múzeum a Knez Mihailova utcában – ami Belgrád legismertebb sétálóutcája – várja majd a látogatókat.

„Jövőre Belgrád központjában megnyitjuk a Novak Djokovics-múzeumot. Óriási az érdeklődés a szerb és a külföldi turisták részéről is, különösen a kínaiak érdeklődnek, ami nem meglepő, hiszen Novak hatalmas népszerűségnek örvend az ázsiai országban” – nyilatkozta Szrdjan Djokovics, aki hozzátette, nagyon fontos volt, hogy a fia megnyerje a nemrég véget ért wimbledoni tenisztornát, mert így bizonyította, hogy ő a legjobb a világon.

Novak Djokovics ötödik alkalommal diadalmaskodott az év harmadik Grand Slam-tornáján, s ez volt a 16. GS-serlege. A teniszező édesapja az újságírónak elmondta, a fia következő célja a US Open megnyerése.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik