WTA-vb: Babosék kijutottak a világbajnokságra

A magyar-francia páros címvédőként utazhat Kínába (Fotó: AFP)
Babos Tímea és Kristina Mladenovic címvédő párosa kijutott a női teniszezők október 27-én kezdődő sencseni WTA-világbajnokságára.
A magyar szövetség hétfői tájékoztatása szerint a szupertornára korábban már a Hszieh Szu-vej, Barbora Strycová tajvani, cseh és az Elise Mertens, Arina Szabalenka belga, fehérorosz kettős is megváltotta repülőjegyét, így Babosék harmadik párosként biztosították a helyüket Kínában.
Ami a vb-címvédők idei évét illeti, döntőt vívtak az Australian Openen, majd megnyerték az isztambuli tornát és a Roland Garrost.
A magyar, francia duó harmadszor szerepel a vb-n, a páros világranglistán negyedik Babos pedig már sorozatban az ötödik WTA-világbajnokságára készül. Tavaly Mladenoviccsal, 2017-ben pedig a cseh Andrea Hlaváckovával győzött az akkor még Szingapúrban rendezett tornán.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



