Tenisz: nem indul Berlinben Oszaka Naomi

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
2021.06.07. 15:26
null
A Roland Garrostól való visszalépése után Berlinben sem indul Oszaka Naomi (Fotó: AFP)
A francia nyílt teniszbajnokság után a berlini tornától is visszalépett Oszaka Naomi, a női világranglista második helyezettje.

 

A német szervezők hétfőn közölték, hogy a japánok négyszeres Grand Slam-bajnoka a jövő héten sem kíván pályára lépni a német fővárosban sorra kerülő füves pályás versenyen, és szünetet tart a karrierjében.

Egyelőre nem tudni, hogy a 23 éves játékos elindul-e a június 28-án rajtoló wimbledoni bajnokságon.

A saját bevallása szerint depresszióval küszködő Oszaka – a világ legjobban kereső női sportolója – egy hete jelentette be a Roland Garros második fordulója előtt, hogy visszalép. Előzőleg azt közölte, hogy „mentális egészségének megóvása érdekében" nem vesz részt a párizsi sajtótájékoztatókon, mert indokolatlanul megterhelik őt lelkileg. A Grand Slam-torna szervezői válaszul minden kihagyott médiaesemény után pénzbírságot helyeztek kilátásba neki.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Stollárék döntő rövidítés után jutottak elődöntőbe Berlinben

Tenisz
2026.06.18. 17:24

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik