Tenisz: Oszaka január 4-én Melbourne-ben tér vissza

MTI/K. B.MTI/K. B.
2021.12.10. 09:47
null
Oszaka Naomi hamarosan visszatér (Fotó: AFP)
A négyszeres Grand Slam-bajnok teniszező, Oszaka Naomi januárban, az egyik melbourne-i felvezető versenyen tér vissza – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.

 

A WTA-viadal szervezői pénteken közölték, hogy az ausztrál nyílt bajnokságon címvédő japán játékos benevezett a január 4-én, a Melbourne Parkban sorra kerülő tornára. Ugyanez a helyszín ad otthont a január 17-én kezdődő Australian Opennek is, amelyen Oszaka 2019-ben is győzött.

A 24 éves japán játékos novemberben kezdte újra az edzéseket azután, hogy a US Opent követően kijelentette, pihenőre van szüksége.

Oszaka a tavalyi melbourne-i sikere után a Roland Garroson azzal keltett feltűnést, hogy közölte: mentális egészségének megőrzése érdekében nem vesz részt a kötelező sajtótájékoztatókon. A párizsi viadaltól az első forduló után, Wimbledontól pedig még a rajt előtt visszalépett. Később a tokiói olimpián ő gyújthatta meg a lángot, de két nyert mérkőzés után kiesett, címvédőként a US Openen a harmadik fordulóban búcsúzott, a későbbi döntős Leylah Fernandeztől kapott ki úgy, hogy a második játszmában adogathatott a győzelemért.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik