Tenisz: a Davis-kupa bekerült az ATP versenynaptárába

2022.10.31. 11:21
null
Közösen jelentette be a három szervezet a megállapodást (Fotó: Davis Kupa)
A férfi tenisz Davis-kupa csoportküzdelmei és döntőtornája bekerült az ATP jövő évi versenynaptárába.

 

A hivatásos férfiteniszezők szövetsége (ATP), a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) és a Davis-kupa kereskedelmi jogait birtokló Kosmos Tennis közösen jelentette be a „példátlan stratégiai megállapodást”.

A mérkőzéseket az 5., a 37. és a 47. héten rendezik majd. A három szervezet vezetői szerint az integráció segít a játékosoknak az éves versenynaptáruk megtervezésében. A megállapodás értelmében az ITF és a Kosmos mellett az ATP is kap két helyet a Davis-kupa új, hatfős bizottságában.

Április közepén jelentették be, hogy november 21. és 27. között, valamint jövőre is Málagában rendezik a Davis-kupa egyenes kieséses szakaszának mérkőzéseit. A csoportkörbe 16 válogatott jutott be, a négy négyesből az első kettő, azaz összesen nyolc együttes jutott tovább, ők játszhatnak majd a trófeáért a spanyol városban.

Az 1900-ban létrehozott Davis-kupa számos változáson esett már át, legutóbb 2019-ben, amikor az oda-visszavágós párharcokat felváltotta az egy helyszínen rendezett döntő torna.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik