
Badosa nem indulhat a tornán (Fotó: Getty Images)
Paula Badosa és Ajla Tomljanovic sérülés miatt visszalépett a hétfőn kezdődő ausztrál nyílt teniszbajnokságtól.
A világranglistán 11. spanyol Paula Badosa pénteken nem tudta lejátszani elődöntőjét az adelaide-i tornán, combizom-sérülése pedig olyan súlyosnak bizonyult, hogy szombaton kénytelen volt lemondani a melbourne-i részvételt.
A hazai színeket képviselő Ajla Tomljanovic (35.) a múlt heti United Kupa óta fájlalja a térdét, és bár reménykedett abban, hogy hétfőig rendbejön, végül ő is a visszalépés mellett döntött.
A szervezők közlése szerint a selejtezőből szerencsés vesztesként a francia Leolia Jeanjean, illetve a brazil Laura Pigossi töltheti be a két megüresedett helyet a női egyes főtábláján.
(MTI)
Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré
Képes Sport
2026.06.25. 14:56

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban
Tenisz
2026.06.21. 21:18

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik


