Korábbi világelső lett a WTA-világbajnokság igazgatója

Garbine Muguruza (Fotó: Getty Images)
A volt világelső Garbine Muguruza lett a női tenisz WTA-világbajnokság igazgatója.
A spanyolok áprilisban visszavonult, kétszeres Grand Slam-bajnoka, Garbine Muguruza az első, akit korábbi játékosként neveztek ki vb-főnöknek.
A WTA-világbajnokság házigazdája a következő három évben Szaúd-Arábia fővárosa, Rijád lesz, az idei vb-re november 2. és 9. között kerül sor. A szezonzáró nyolcfős szupertorna összdíjazása rekordot jelentő 15.25 millió dollárra (5.5 milliárd forint) nő. Az utóbbi öt vb-t öt különböző helyszínen rendezték meg.
A venezuelai születésű, harmincéves Muguruza 2016-ban a Roland Garroson, egy évvel később pedig Wimbledonban diadalmaskodott. Ezen kívül 2020-ban az Australian Openen is döntőt játszott, és összesen tíz tornát nyert.
Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré
Képes Sport
2026.06.25. 14:56

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban
Tenisz
2026.06.21. 21:18

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik


