Válasz a hozzászólóknak

1862181 18621811862181 1862181
2009.07.29. 13:07
Mint az előző esetekben is, most is köszönöm a hozzászólásokat, még ha egyesek melegebb éghajlatra is küldtek – visszajöttem. Az elkövetett...
Mint az előző esetekben is, most is köszönöm a hozzászólásokat, még ha egyesek melegebb éghajlatra is küldtek – visszajöttem. Az elkövetett hibát nem magyarázom a nyomda ördögével, maradjunk annyiban fatális, de én néztem el. Hogy provokálok-e, mert attól függ a fizetésem, hogy hányan reagálnak? Nos, nem ettől függ a jövedelmem, annyi igaz, hogy stílusában az anyalapban –amelynek előfizetését, ahogyan írják, a hozzám hasonlók miatt többen lemondták – mértéktartóbban fogalmazok, de véleményem fenntartom. Hogy miért most kellett a Fradiról írni? Mert kezdődik a bajnokság: ez a jelenlegi helyzet, a rögzített állapot. Egyet elismerek. A puding próbája az evés, 1-2 forduló elteltével többet tudunk. Aztán hogy ki milyen következtetést von le, mit állapít meg, mit hangsúlyoz ki, az már a műfaj szabadsága, most is azt mondom, egy-egy hozzászólás a téma továbbgörgetését igényelné – ami parttalan véleménycserét szülne.LeonarLassan lesüllyedek Szöllősi szintjére. Köszönöm. (Ő is). 12 pontjában sok olyan van, amellyel én is foglalkoztam. Az átigazolási időszak végéig azt javasolja, hogy „Kuss!” Ha ezt nem a 12. pont végére írja, hanem a saját véleményébe foglalja, akkor precízebb, mert a kuss se nem tény, se nem érv... FrekaAzt írja: „tartalmilag mit írhatott volna (Thury), amikor még Bobby sem tudja, hogy ez a csapat bajnok lesz vagy csak 8.? Három hét múlva okosabbak leszünk.”Azért azt látom, hogy a mérsékeltebbek (hozzám hasonlóan) kételyeiket fogalmazzák meg.Pedee kontra lestaktika„Tudod, ez a játék arról szól, hogy több gólt rúgjál, mint az ellenfeled és akkor te nyersz.” Éppen ezért hiányolom, hogy csatárposztra nincsen egy leigazolt húzónév. Nem a védőket becsülöm le – RobinHa lehet, Terryt ne vegyük egy kalap alá a magyar védőkkel, de a Fradinál mindig az volt a sláger, ha jó csatár érkezett, Szabó Ferenc Győrből (régen volt), később Pölöskei Gábor szintén Győrből. Igaz, amikor Szántó Gábor Diósgyőrből érkezett, az hír volt, az is, amikor az 1984-ben ifi Eb-t nyert válogatottból Pintér Attila, Haáz Ferenc lett fradista. De Szántó válogatott-szintű volt, utóbbi kettő meg a maga nemében akkor jobb, mint most az U19-es bronzérmes Debreceni vagy Korcsmár. (Bár ezért nyilván kapok a fejemre)Az angol befektetőnek fel kell(ene) vállalni, hogy a Fradinál nem a szürke az uralkodó tónus. Örülök, hogy a jelenlegi Fradi egy hajtós csapat, de ez 2009-ben csak Magyarországon erény, a világon alapkövetelmény.Matyi1987Megtisztel, hogy ilyen hosszan ír. „Ha a Fradiban és a magyar bajnokságban egyre kevesebben képviseltetik magukat hazánkfiai, mégis hogyan azonosuljak a csapattal?” Hát, éppen ez az! A felvetést lesöpörhetném azzal, hogy az Európai Unió országaiban (tőlünk már nem csak nyugatabbra) fel sem teszik a kérdést, s mondjuk Nagy-Britanniában sem. Cinikus válasz: jobban élnek, jobbak a csapatok és ennek örülnek. De azért a globalizációnak ellentmond a 6 5-ös szabály, amelynek bevezetése arra utal, hogy a Sepp Blatter vezette FIFA is úgy véli, légiós kérdésben „nem minden fenékig tejfel”. A Fradi-szurkoló talán nagy általánosságban úgy szeretne azonosulni csapatával, hogy több magyart szeretne az együttesben látni. S nem azért, mert rasszista, hanem azért, mert ezt szokta meg, ha szabad ezt a kifejezést használni, így szocializálódott. S ez önmagában nem bűn. Itt jegyzem meg: nekem a Fradi-szurkoló nem a Csepelen az MTK II-t – áttételesen másokat is – szidalmazó, valamint a Hertha-meccsen nácizó, német drukkereket megtámadókat jelenti. De ez már más téma...Józsi bá mondatával búcsúzom: „Azt viszont gondolom, hogy a Ferencvárosnál bekövetkezendő pozitív változások hatással lehetnek a honi labdarúgás felemelkedésére.” Optimista, de a földön jár.
Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
7 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
16 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:17

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01
Ezek is érdekelhetik