Tokió 2020: orosz–amerikai csata lesz a női vízi elődöntőjében

2021.08.03. 14:08
null
Anasztaszija Szimanovics két gólja mellett az orosz továbbjutást is ünnepelhette (Fotó: Getty Images)
Az Orosz csapat az Egyesült Államokkal csap majd össze a tokiói olimpia női vízilabdatornájának elődöntőjében, miután a játéknap utolsó negyedöntőjében 9–8-ra legyőzte Ausztráliát.

 

Az Orosz csapat az első negyedben ágyazott meg Ausztrália elleni sikerének: ezt ugyanis sikerült két góllal megnyernie, és ez az előny pont elég volt arra, hogy a végén egy góllal meg is nyerje a találkozót.

Az oroszok az elődöntőben az amerikaiakkal csapnak össze – a győztes pedig a spanyol/magyar párharc nyertesével döntőzhet majd.

TOKIÓ 2020
VÍZILABDA, NŐK
NEGYEDDÖNTŐ
Ausztrália–Orosz csapat 8–9
(2–4, 2–2, 2–2, 2–1)
Kanada–Egyesült Államok 5–16 (1–7, 2–4, 0–0, 2–5)
Spanyolország–Kína 11–7 (5–2, 4–3, 2–1, 0–1)

Hollandia–Magyarország 11–14 (3–4, 4–4, 2–2, 2–4)

Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett

Vízilabda
2026.06.26. 12:05

Montella: Nem kell 24 évet várni az újabb török vb-részvételre

Foci vb 2026
2026.06.26. 07:45

Ötödikként zárt a Ferencváros női vízilabdacsapata az európai rangsorban

Vízilabda
2026.06.25. 12:54

Mauricio Pochettino: Fantasztikusak voltunk!

Foci vb 2026
2026.06.19. 23:48

Pochettino: Pulisic kapott egy rúgást a vádlijára, nem akartam kockáztatni

Foci vb 2026
2026.06.13. 06:51

Balogun két góljából csak a második érvényes, kettő az USA előnye!

Foci vb 2026
2026.06.13. 03:39

Megnyitották harmadszor is, perceken belül kezdődilk az USA–Paraguay

Foci vb 2026
2026.06.13. 02:54

Az Olympiakosszal játszik a serlegért a Ferencváros a női vízilabda BL-ben

Vízilabda
2026.06.10. 22:33
Ezek is érdekelhetik