Egy-egy magyar arany- és bronzérem született az aerobik Eb-n

2025.11.16. 19:15
null
Fotó: MATSZ
A magyar aerodance csapat címvédőként ismét aranyérmet nyert, az aerobik csoport pedig harmadik lett az azerbajdzsáni Gandzsában rendezett Európa-bajnokságon.

A Magyar Tornaszövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a Kőnig Antónia, Lőcsei Zoltán, Fejér Fruzsina, Makranszki Anna, Ruzicska Vanessza, Himmel Tünde, Goda Kamilla, Mikulecz András alkotta aerodance csapat azzal a gyakorlattal szerezte meg az aranyérmet, amellyel a világjátékokon is az élen végzett. Ebben a számban Magyarország négy éve veretlen.

A Kőnig, Lőcsei, Fejér, Himmel, Mikulecz összetételű aerobik csoport az olaszok és a románok mögött lett harmadik.

„Fantasztikus sorozaton vagyunk túl. Magyarország aerodance-ben két világjátékokon, két Európa-bajnokságon és egy világbajnokságon nem talált legyőzőre. Úgy, hogy az összetétel természetesen változott az évek során” – mondta Sinkó Andrea, a csapat egyik felkészítője.

 

Legfrissebb hírek

Mészáros Krisztofer nyerte az egyéni összetettet a maribori tornaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:25

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Kovács Zsófia a világversenyeken is visszatérne a dobogóra, és megcélozza Los Angeles-i olimpiát

Torna
2026.06.02. 20:23

Tragikus buszbaleset érte a Pécsi Sportiskola aerobikcsapatát a 6-os főúton

Egyéb egyéni
2026.05.30. 12:16

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n

Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában

Torna
2026.05.10. 19:47

Torna: Bácskay Csenge inspirációs díjat kapott Amerikában

Torna
2026.05.08. 21:55
Ezek is érdekelhetik