Utánpótlás: Dudás és Németh az U18-as Európa-válogatottban

2007.02.22. 22:04
Címkék
Két magyar fiatal labdarúgó, a győri Dudás Ádám és az MTK Budapest játékosa, Németh Krisztián (képünkön) is meghívót kapott az U18-as Európa-válogatottba, amely két barátságos meccset játszik Afrika legjobb fiatal futballistái ellen. A mérkőzéseket a magyar szövetség (MLSZ) honlapja szerint február 27-én és március 1-én rendezik Barcelonában.
Az európai csapatba tizenkét országból hívtak meg összesen húsz játékost. A magyar fiatalokat elkíséri Várhidi Péter szövetségi kapitány, aki az U19-es gárda szövetségi edzője is. Dudás és Németh kora alapján még a 18 éven aluliak között is játszhatna, de már az egy évvel idősebbek között számítanak rájuk.

"Barcelonában nem csupán mérkőzések lesznek, edzéseket is tartanak majd a játékosoknak" - mondta Várhidi Péter a szövetség honlapján.

"A közös tréningekből két játékosunk sokat profitálhat, biztosan nagy élmény lesz számukra együtt gyakorolni a kontinens korosztályos legjobbjaival. Az edzéseken és mérkőzéseken kívül minden nap lesznek szakmai rendezvények, előadások, beszámolók, azaz én is hasznos tapasztalatokat gyűjthetek majd a jövő héten."

A magyar küldöttség vasárnap utazik el a találkozó helyszínére.
Legfrissebb hírek

Kanada az első nyolcaddöntős, mutatjuk a hétfői programot

Foci vb 2026
1 perce

Hétfői sportműsor: a 16 közé jutásért játszanak a brazilok és a németek, rajt Wimbledonban

Minden más foci
8 perce

Eustáquio a 92. percben döntött, és továbblőtte Kanadát a legjobb 16 közé a világbajnokságon

Foci vb 2026
10 perce

Kanada a hosszabbításban betalált, ezzel kiejtette Dél-Afrikát

Foci vb 2026
11 perce

Rajongás – Morvai Katalin publicisztikája

Kerékpár
18 perce

Ideális keltető – S. Tóth János jegyzete

Jégkorong
19 perce

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
1 órája

Hét Domb: Milák országos rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
1 órája
Ezek is érdekelhetik