Női vízilabda: UVSE, Újváros – egy győzelem, egy vereség
A magyar női vízilabda-bajnok UVSE és az ob I legutóbbi bronzérmese, a Dunaújvárosi Főiskola is egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a szombatot az oroszországi Kirisi Kupán, amelyen a házigazdák két csapata mellett a holland válogatott és a kínai Tiencsin klubcsapata vesz még részt.
A hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint a hatos torna második napján a Dunaújváros – akárcsak az UVSE a nyitó napon – legyőzte, méghozzá 13–12-re a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes holland nemzeti együttest, majd 11–6-ra alulmaradt a házigazdáknak az orosz válogatottal csaknem egyenértékű első csapatával szemben.
Az UVSE 11–7-re megverte a Tiencsint azután, hogy délelőtt nagy küzdelemben 10–9-re kikapott a jobbik kirisi együttestől.
Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett
Vízilabda
2026.06.26. 12:05

Először jutott be a női vízilabda BL-döntőbe a Ferencváros!
Vízilabda
2026.06.10. 20:26

Faragó Kamilla: Nem lehetünk elégedetlenek
Vízilabda
2026.05.30. 11:24

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában
Vízilabda
2026.05.20. 20:28
Ezek is érdekelhetik




