Férfi vízi: „Nagyon szeretnék szövetségi kapitány lenni”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.11.13. 08:12
A Szolnok edzője, Cseh Sándor szívesen lenne a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy vagyok ezzel, mint szerintem a legtöbb magyar edző, nagyon szeretnék szövetségi kapitány lenni” – mondta határozottan a Nemzeti Sportnak a Szolnokkal két bajnoki címet és egy kupagyőzelmet szerző Cseh Sándor.Cseh Sándor.

„Én vagyok a legfiatalabb azok közül, akiknek a neve szóba került, de kilenc éve ülök kispadon, ebből hetet vezetőedzőként dolgoztam, és a Bajnokok Ligáját leszámítva mindent megnyertünk. Teljesen normális, hogy mindenki próbálja edzőként a legtöbbet kihozni magából, ezért is vágyam a kapitányság. Mindig megvolt bennem a kellő tisztelet a magyar vízilabdaedzők iránt, és nem akarom, hogy félreértsenek, de gyerekkorom óta az uszodában élek, ki pályázna, ha nem én, aki a bajnokcsapat edzője vagyok, ráadásul erőm teljében.”

Cseh Sándor tehát pályázna, ha úgy adódik. A Magyar Vízilabda-szövetség csütörtöki ülésén dönt a metódusról, arról, hogy milyen folyamaton keresztül válasszanak új kapitányt. Az egyik út a nyilvános pályázat lehet, míg a másik az, hogy felkérnek valakit a feladatra.

Korábban Vincze Balázs, Gyöngyösi András jelezte, hogy lenne szövetségi kapitány. Vad Lajos is eljátszott a gondolattal, szerinte két csúcs van a szakmában, a „Ferencváros és a válogatott”. Ezzel szemben Gerendás György jelezte, hogy nem száll harcba a tisztségért.

Hogy ki lehet még esélyes? Elképzelhető-e külföldi szövetségi kapitány a magyar válogatott élén? És hogy kik lehetnek ezek a külföldi szakemberek? A kérdésekre a választ a vasárnapi Nemzeti Sportban olvashatja.

Legfrissebb hírek

Vogel Soma: Újra mi leszünk az üldözők a BL-ben, ez pluszmotivációt ad

Vízilabda
2026.06.14. 15:47

Vízilabda: Burián Gergely és Vigvári Vince BL-győztes a Barcelonetával

Vízilabda
2026.06.13. 22:45

Bronzérmes az FTC a férfi vízilabda BL-ben

Vízilabda
2026.06.13. 20:23

Nyéki Balázs: Ha a Barceloneta legjobbjait hatástalanítjuk, rendben leszünk!

Vízilabda
2026.06.11. 13:10

Nagy Ákos: Egymillió fokon fogunk égni!

Vízilabda
2026.06.11. 10:09

Fekete Gergő: Teljesíteni kell, vagy más lép a helyünkre

Vízilabda
2026.06.02. 15:06

Férfi vízilabda ob I: nyert a Szeged, egyenlített az 5. helyért folyó párharcban

Vízilabda
2026.05.22. 20:00

Fölényesen nyert a Vasas a férfi vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.05.19. 20:32
Ezek is érdekelhetik