Férfi vízi ob I: válogatott játékosokkal erősített a Vasas

V. J./MTIV. J./MTI
2023.07.06. 11:24
null
Fotó: Vasas Vízilabda/FB
Burián Gergely és Lévai Márton személyében válogatott játékosokkal erősítette meg keretét a férfi vízilabda ob I legutóbbi kiírásban negyedik A-Híd VasasPlaket.

 

A klub csütörtöki közlése szerint mindkét vízilabdázó 2025-ig szóló szerződést írt alá.

A 25 esztendős balkezes Burián Gergely a Vasas utánpótlásában nevelkedett, majd négy éven át a felnőttek között is bizonyíthatott, és 2017-ben a került az OSC-hez, ahonnan most visszatért a piros-kékekhez. Jelentős BL-rutint szerzett, emellett pedig hazai, valamint nemzetközi porondon is rendszeresen játszott döntőket. Közben a felnőttválogatottba is bekerült, tagja volt a tavaly Splitben Eb-ezüstöt nyerő magyar csapatnak.

A 31 éves Lévai Márton, aki 2018-tól szintén az OSC-t erősítette, először szerepel majd a Vasasban. Jelenleg ő a magyar mezőny egyik legjobb és legrutinosabb kapusa, évek óta számolnak vele a válogatottnál is, és szintén tagja volt a spliti Eb-ezüstérmes gárdának. Célja – mint azt a klub honlapja jelzi – a párizsi olimpián való sikeres szereplés, és úgy véli, ehhez a Vasas nyújthatja számára a legjobb perspektívát.

Legfrissebb hírek

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
Tegnap, 8:53

Vogel Soma: Újra mi leszünk az üldözők a BL-ben, ez pluszmotivációt ad

Vízilabda
2026.06.14. 15:47

Vízilabda: Burián Gergely és Vigvári Vince BL-győztes a Barcelonetával

Vízilabda
2026.06.13. 22:45

Bronzérmes az FTC a férfi vízilabda BL-ben

Vízilabda
2026.06.13. 20:23

Nyéki Balázs: Ha a Barceloneta legjobbjait hatástalanítjuk, rendben leszünk!

Vízilabda
2026.06.11. 13:10

Nagy Ákos: Egymillió fokon fogunk égni!

Vízilabda
2026.06.11. 10:09

Férfi vízi ob I: a Kaposvár és az UVSE győzelmével ért véget az alsóházi idény

Vízilabda
2026.06.05. 20:24

Batizi Benedek: Sikerként élhetjük meg a bronzot is

Vízilabda
2026.06.05. 08:07
Ezek is érdekelhetik