Rögbi-vb: Wales 54 ponttal győzte le a harmadszor is kikapó Japánt

2007.09.20. 23:43
A Franciaországban zajló rögbi-világbajnokságon Wales együttese 54 ponttal verte Japánt. Wales második győzelmét aratta a vb, míg Japán harmadik összecsapásán is vereséget szenvedett.
Reuters
Reuters

A győztes csapat tizenegy célt vitt a mérkőzésen, a veszteseknek ez kétszer jött össze. A walesi gárda kilenc játékosa szerezte a tizenegy célt, Martyn Williams és Shane Williams tudott duplázni.

Wales a vb-k történetében még soha nem szerzett ennyi pontot egyetlen találkozón sem és soha nem aratott ekkora arányú győzelmet.

A csoport utolsó mérkőzésén az ázsiaiak Kanadával mérkőzhetnek meg, míg az európaiakra Fidzsi-szigetek vár. Utóbbi találkozó minden bizonnyal a negyeddöntőbe jutásról dönt majd.

FRANCIAORSZÁG, VILÁGBAJNOKSÁG:

CSOPORTKÖR:
B CSOPORT: Wales – Japán 72-18
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
4 órája

A magyar rögbisek három győzelemmel zárták a chisinaui Eb-kör első napját

Egyéb csapat
2026.06.26. 19:58

Az F-csoport küzdelmei dióhéjban

Foci vb 2026
2026.06.26. 16:34

Megdőlt a világbajnoki gólrekord; kikaptak a németek és az amerikaiak is – a 15. játéknap 16 gólja egy helyen

Foci vb 2026
2026.06.26. 07:15

Koeman bízott a jó kezdésben, de talált hibákat is a holland játékban

Foci vb 2026
2026.06.26. 04:26

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
2026.06.26. 02:57

Szép támadás után szerzett vezetést Japán, hatalmas Elanga-bombával egyenlítettek a svédek – videó

Foci vb 2026
2026.06.26. 02:32

Elkezdődtek az F-csoport küzdelmei

Foci vb 2026
2026.06.26. 01:00
Ezek is érdekelhetik