Ötvennyolc éves korában rákban elhunyt minden idők egyik legjobb női maratoni futója, a norvég Grete Waitz.
Waitz az 1983-as, első atlétikai világbajnokságon aranyérmet nyert maratoni futásban, majd egy évvel később a Los Angeles-i olimpián a második helyen végzett. 1978 és 1988 között kilenc New York-i maratonit nyert meg, s ezzel rekordtartó.
A rendkívül népszerű atlétának Norvégiában már szobrot is állítottak, illetve példamutató sportteljesítményéért és a futás népszerűsítéséért lovagi címet kapott 2008-ban.
Legfrissebb hírek

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Ugandai és etióp sikerrel ért véget a Chicago Marathon
Atlétika
2025.10.12. 19:45

A kétszeres olimpiai bajnok kihagyja az atlétikai vb-t
Atlétika
2025.09.03. 12:47
Ezek is érdekelhetik




