Atlétika: Márton és Halász is indul a Budapest Openen

MTI MTIMTI MTI
2019.06.06. 09:33
Tizenkét ország atlétái indulnak a szombaton és vasárnap sorra kerülő Budapest Open-Schulek Ágoston emlékversenyen, az EAP (Europe Athlétisme Promotion) versenysorozatába tartozó kétnapos viadalon, melynek fővédnöke Tarlós István főpolgármester.

A XVI. kerületi Ikarus BSE pályáján rendezendő eseményen az elmúlt években a hazai élvonal mellett több mint 20 ország atlétái – köztük olimpiai, világ- és Európa-bajnokok, országos csúcstartók – vettek részt. Ezúttal érkeznek atléták többek között Nagy-Britanniából, Kínából, Malajziából, Belgiumból, Németországból vagy Horvátországból.

A hazai indulók között lesz Magyarország első atlétikai világbajnoka, az olimpiai bronzérmes, kétszeres Európa-bajnok súlylökő Márton Anita, illetve az Európa-bajnoki bronzérmes kalapácsvető, Halász Bence.

A Budapesti Atlétikai Szövetség hetedik éve tagja az EAP-körnek, s rendezheti meg így a Budapest Opent – a kapcsolat folytán az elmúlt években több mint 200 magyar atléta kapott meghívást Európa több országába, s mérethette meg magát nemzetközi versenyeken.

 

Legfrissebb hírek

Halász Bence negyedik, Szabados Ármin hatodik lett az aranykategóriás zágrábi versenyen

Atlétika
2026.06.26. 20:30

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Két magyar második hely a norvég ezüst kategóriás atlétikai viadalon

Atlétika
2026.05.28. 22:34

Újabb hat kiválóságunk kézlenyomatával gazdagodott a Magyar Sportcsillagok Fala

Egyéb egyéni
2026.05.07. 14:32

Kalapácsvetés: Halász Bence ismét 80 méter felett

Atlétika
2026.04.12. 17:07

Halász Bence ezüstérmes a dobó Európa-kupán

Atlétika
2026.03.15. 16:06

Halász Bence 17 éves sorozatot szakíthat meg a dobó Ek-n

Atlétika
2026.03.13. 11:51

Halász Bence: A cél, hogy az Európa-bajnokságon döntsek egyéni csúcsot

Atlétika
2026.03.10. 09:54
Ezek is érdekelhetik