Atlétika: Takács Boglárka tovább javította a női 100 m országos csúcsát

2022.09.06. 21:03
null
Takács Boglárka (Fotó: Török Attila, archív)
Takács Boglárka nagyszerű futással megjavította a női 100 méteres síkfutás országos csúcsát az atlétikai Magyar Nagydíj nemzetközi versenysorozat pápai állomásán, amelyen 11.31 másodperccel a negyedik helyen ért célba.

 

A BHSE sprintere, Takács Boglárka már eddig is kiemelkedő szabadtéri szezont produkált, május végén 11.37 másodperces eredménnyel négy századot faragott Szabó Enikő 2004-ben felállított 100-as magyar rekordján. Később az országos bajnokságon 100 és 200 méteren is győzött, valamint 4x100-on is aranyérmet nyert, majd augusztusban az Európa-bajnokságon bejutott az elődöntőbe a klasszikus számban.

A 21 éves vágtázó múlt pénteken a Magyar Nagydíj budapesti viadalán – mely a pápaihoz hasonlóan a nemzetközi szövetség bronz szériájának állomása – 11.45 másodperccel az ötödik lett, Pápán pedig az akkorinál is jobban futott. Kiváló rajt után tartotta a lépést a legjobbakkal, végig jó tempóban haladt és a célba negyedikként ért be 11.31 másodperces új csúccsal.

„Ahhoz képest, hogy nem éreztem egy igazán jó futásnak, ez egy nagy meglepetés számomra. Az elején beragadtam, de az edzőm szerint a végén is maradt még benne – értékelt a magyar szövetség honlapjának Takács Boglárka. – Így akár a 11 alatti idő is összejöhet, de ahhoz még sokat kell dolgozni, szóval most szombaton még nem várom ezt magamtól. A folytatáshoz viszont hatalmas plusz energiát ad és ez a hazai pályának, a magyar közönségnek is köszönhető, hiszen ez mindig nagyon sokat jelent számomra.”

Takácshoz hasonlóan Csóti Jusztina is remekelt és 11.47-es egyéni rekorddal lett ötödik 100-on, melyet a tokiói olimpián az amerikai vágtaváltóval ezüstérmes Javianne Oliver nyert meg 11.07-tel, egy századdal English Gardner előtt, aki szintén tagja volt a tavalyi olimpiai második csapatnak, 2016-ban Rióban pedig olimpiai bajnok lett a stafétával.

A pápai viadalon tért vissza az Eb-ről koronavírus-fertőzés miatt lemaradt Márton Anita és a fedettpályás-világbajnok, olimpiai bronzérmes súlylökő 16.85 méterrel győzött.

Kiemelkedően teljesített női 800 méteren Bartha-Kéri Bianka, aki élete első 2:01 percen belüli futásával, 2:00.29 perces eredménnyel nyerte meg a kétkörös számot. A férfiaknál a pénteken remeklő, Eb-elődöntős Huller Dánielnek erre nem volt esélye, mivel 250 méter után kilökték a pályáról, így nem tudta befejezni a versenyt.

Pápán Gyurátz Réka kalapácsvetésben (70.18 méter), Szikszai Róbert diszkoszvetésben (61.46 m), Rába Dániel férfi kalapácsvetésben (74.04 méter), míg Molnár Janka női 400 méter gáton (56.71 másodperc) végzett az élen.

A férfi 100 métert az amerikai Brandon Carnes 10.04 másodperccel nyerte meg.

Legfrissebb hírek

Atlétika: Takács Boglárka ötödik lett 100 méteren Hengelóban

Atlétika
2026.06.21. 17:11

Kozák Luca egy tizedre a győzelemtől, Noah Lyles világcsúcsot futott

Atlétika
2026.06.16. 20:37

Három magyar országos csúcstartónk is Ostravában fut kedden

Atlétika
2026.06.16. 09:31

Takács Boglárka két századdal maradt el országos csúcsának idejétől

Atlétika
2026.06.10. 22:15

Takács Boglárka remekelt a BHSE versenyén

Atlétika
2026.06.06. 21:53

Takács Boglárka második, Kozák Luca harmadik lett Turkuban

Atlétika
2026.06.03. 20:19

Kozák Luca győzött Savonában

Atlétika
2026.05.20. 17:53

Alapemberek is távoznak a női kosárlabda-bajnokságban ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
2026.05.20. 15:01
Ezek is érdekelhetik