Guardiola: Még korántsem értük el a csúcsformánkat

Sári RolandSári Roland
2024.09.19. 08:36
null
Guardiola szerint fejlődni fog még a csapata (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 1. fordulójában az angol Manchester City hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott az olasz Internazionaléval. A mérkőzés után mindkét fél vezetőedzője pozitívan nyilatkozott a találkozóról.

„Mondtam a srácoknak, hogy szép munka volt – kezdte meg az értékelését az Internazionale vezetőedzője, Simone Inzaghi. Hatalmas teljesítényt nyújtottak ma este. Tudjuk, mire képes a Manchester City, így tisztában voltunk vele, mennyire pontosan kell játszanunk, ami meg is történt. Pontosan úgy játszott a csapat, ahogy megbeszéltük.”

„A második félidőben akadtak nagyobb helyzeteink, és sajnálom, hogy nem tudtuk őket gólra váltani, de ezen túl kell lépni. Csapatként játszottunk és ezzel a teljesítménnyel bárkinek meg tudjuk majd nehezíteni a dolgát” – tette hozzá a milánóiak mestere. 

A Manchester City menedzsere, Pep Guardiola szintén elégedett volt csapatával a nyitányon nyújtott teljesítményük után. 

„Az Inter rendkívül jól védekező csapat, és ebből szép kontrákat szokott indítani, ám most mindössze talán másfél helyzetet engedtünk neki kialakítani. Mi viszont végig tele voltunk lehetőségekkel annak ellenére, hogy ellenfelünk tizenegy játékossal állt a kapu előtt.”

„Minden tetszett ma a játékunkban, tényleg nagyon elégedett vagyok a teljesítménnyel. Tudtuk, hogy milyen nehéz lesz egy ilyen topcsapat ellen pályára lépni, de a srácok megtettek mindent, amit csak lehet. Szeretem az Inter játékát és elsősorban emiatt mondom, hogy jól helytálltunk” – folytatta pozitívan a szakember. 

A katalán menedzser azt is hozzátette, szerinte még sokat fog fejlődni az angol csapat az idényben.

„Természetesen jobb lett volna nyerni, de semmit sem bántam meg a mérkőzéssel kapcsolatban. Még október sincs, szóval még korántsem értük el a csúcsformánkat.”

Bajnokok Ligája
2024.09.18. 22:53

Nem született gól a Manchester City és az Inter BL-rangadóján

Sokáig az olaszok játszottak veszélyesebben, de az utolsó percekben a City állt közelebb a győzelemhez.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
MANCHESTER CITY (angol)–INTERNAZIONALE (olasz) 0–0
Manchester, City of Manchester Stadion. Vezette: Glenn Nyberg (Mahbod Beigi, Andreas Söderkvist) – svédek
MAN. CITY: Éderson – R. Lewis, Rúben Dias, Akanji, Gvardiol – Bernardo Silva (Doku, 80.), Rodri, De Bruyne (Gündogan, a szünetben) – Grealish, Savinho (Foden, a szünetben) – Haaland. Vezetőedző: Josep Guardiola
INTERNAZIONALE: Sommer – Bisseck (Dumfries, 75.), Acerbi, Bastoni – Darmian (Pavard, 75.), Barella, Calhanoglu (Frattesi, 82.), Zielinski (Mhitarjan, 65.), C. Augusto – Taremi, M. Thuram (L. Martínez, 65.). Vezetőedző: Simone Inzaghi

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
3 órája

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

A Real Madrid bejelentette Bernardo Silva szerződtetését

Spanyol labdarúgás
2026.06.17. 11:24

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

Az ETO FC izlandi ellenfelet kapott a BL-selejtezőben

Bajnokok Ligája
2026.06.16. 16:17

BL, El: megvannak az ETO FC és az FTC lehetséges ellenfelei

Bajnokok Ligája
2026.06.16. 08:43

Vb 2026: Jeremy Doku szeretne ott lenni gyermeke születésénél Angliában

Foci vb 2026
2026.06.15. 15:15
Ezek is érdekelhetik