Hegymászás: a magyar expedíció már Katmandu felé tart

2009.05.24. 16:18
A „Magyarok a Világ Nyolcezresein" csapata már napokkal ezelőtt elhagyta a Manaslu 4860 méter magasan álló alaptáborát. Jelenleg Katmandu felé tartanak.
Bár két napig egyáltalán nem tudtak jelezni, Kollár Lajos, az expedíció vezetője szombaton egy Samagao, vasárnap pedig egy Lho nevű hegyi faluból jelentkezett, de csak egy rövid üzenet erejéig tudott hírt adni.Mint mondta, fizikai szempontból jól vannak, az expedíció holmijait szállító sherpákkal már Katmandu felé tartanak. Az időjárás rossz, ráadásul egy völgyben haladnak, így elmondása szerint talán egy hétig is – egészen a nepáli fővárosig – nagyon rossz lesz a kommunikáció. A levelezés egyelőre napok óta teljesen szünetel, csak a műholdas kapcsolat használható néha, hasonlóan a felfelé menethez.
Legfrissebb hírek

Hova menjen először, aki kipróbálná a hegymászást?

Csupasport
2026.06.16. 17:48

Miként váltsunk a túrázásról hegymászásra?

Csupasport
2026.05.31. 16:59

Rekord: 274-en mászták meg a Mount Everestet egy nap alatt

Egyéb egyéni
2026.05.21. 22:35

Így vágjunk neki a magashegyi túrázásnak

Csupasport
2026.05.01. 17:52

Megújult mászótanfolyamokkal erősít a Climbers 2026-ra

Egyéb egyéni
2026.01.28. 08:07

Via ferrata: felkészülten és biztonságban a vasalt utakon

Egyéb egyéni
2025.12.30. 15:52

Hogyan váltsunk a túrázásról hegymászásra?

Csupasport
2025.11.09. 16:04

Lavina vetett véget Klein Dávidék expedíciójának

Egyéb egyéni
2025.10.12. 16:04
Ezek is érdekelhetik