Vívás: négy magyar a rekordot hozó budapesti vk főtábláján

MTI MTIMTI MTI
2015.10.30. 22:02
Négy magyar kardozó léphet pástra a legjobb 64 szombati küzdelmeiben a Gerevich-Kovács-Kárpáti olimpiai kvalifikációs egyéni világkupaversenyen.

A szinte már biztos ötkarikás résztvevő, Londonban olimpiai bajnok, idén Eb-aranyérmes Szilágyi Áronnak - a világranglista közvetlen élcsoportjában álló tizenöt társával együtt - kiemeltként aselejtezőben még nem kellett vívnia a budapesti MOM Sportban.

Hozzá csatlakozott pénteki teljesítményével Szatmári András, Decsi Tamás és Iliász Nikolász.
A csoportkör után Szatmári és Decsi rögtön főtáblás lett, mivel valamennyi ellenfelét legyőzte az első szakaszban, míg Iliásznak ugyanehhez két direktkieséses asszót is meg kellett nyernie. Gémesi Csanádis közel állt a főtáblához, ő az utolsó párharcában 14–13-ra vezetett román ellenfelével szemben, de végül 15–14-re kikapott.

Az első napi programban 24 magyar kardvívó volt érdekelt a 217 vívóból álló mezőnyben.A budapesti verseny minden idők legnépesebb világkupa-fordulója ebben a szakágban. Amióta korlátozott a nemzetenkénti indulói létszám, a tavalyi 203-as budapesti mezőny volt a csúcs, ez dőlt meg a pénteki rajtnál.

A Gerevich-Kovács-Kárpáti vk-val együtt még öt világkupára kerül sor jövő áprilisig, ameddig ranglistapontokat lehet gyűjteni az olimpiai részvételhez.A verseny szombaton 10 órától folytatódik a MOM Sportban, majd ugyanott 16 órától rendezik a nyolcas döntő asszóit. Vasárnap a csapatok lépnek pástra.

Hozzá csatlakozott pénteki teljesítményével Szatmári András, Decsi Tamás és Iliász Nikolász.
A csoportkör után Szatmári és Decsi rögtön főtáblás lett, mivel valamennyi ellenfelét legyőzte az első szakaszban, míg Iliásznak ugyanehhez két direktkieséses asszót is meg kellett nyernie. Gémesi Csanádis közel állt a főtáblához, ő az utolsó párharcában 14–13-ra vezetett román ellenfelével szemben, de végül 15–14-re kikapott.

Az első napi programban 24 magyar kardvívó volt érdekelt a 217 vívóból álló mezőnyben.A budapesti verseny minden idők legnépesebb világkupa-fordulója ebben a szakágban. Amióta korlátozott a nemzetenkénti indulói létszám, a tavalyi 203-as budapesti mezőny volt a csúcs, ez dőlt meg a pénteki rajtnál.

A Gerevich-Kovács-Kárpáti vk-val együtt még öt világkupára kerül sor jövő áprilisig, ameddig ranglistapontokat lehet gyűjteni az olimpiai részvételhez.A verseny szombaton 10 órától folytatódik a MOM Sportban, majd ugyanott 16 órától rendezik a nyolcas döntő asszóit. Vasárnap a csapatok lépnek pástra.

Legfrissebb hírek

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: döntős a férfi kardcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:15

Vívó Eb: négy között a férfi kardcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:02

Szatmári András bronzérmes a vívó Eb-n

Egyéb egyéni
2026.06.17. 20:49

Vívó Eb: Szatmári András már érmes Antonyban

Egyéb egyéni
2026.06.17. 19:24

Szatmári András az Eb előtt: Képesek vagyunk nyerni!

Egyéb egyéni
2026.06.13. 08:13

Vívás: ezüstérmes a férfi kardcsapat a kairói vk-viadalon

Egyéb egyéni
2026.05.24. 16:18

Vívás: négy női kardozónk a 64 között a limai világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.05.23. 07:42
Ezek is érdekelhetik