Ajánló: a távcsőbe nézve csak annyit mondott, „ezek hullák”
1957 nyarán két olasz és két német hegymászó egymást alig ismerve nekivágott Európa egyik legveszélyesebb hegyének, a svájci Eiger északi falának. Közülük egyedül az olasz Claudio Conti élte túl a kalandot, őt egy helyi mentőcsapat kilencnapos hányattatás után mentette ki.
Hogy tervük mennyire távol állt a valóságtól, arra jó példa, hogy a mentésükre igyekvő elismert francia hegymászó, Lionel Terray a távcsőbe nézve csak annyit mondott: „Ezek hullák.” „Ezek hullák.”
Erős szavai annak tudhatók be, hogy látta, a négyes mennyire lassan halad annak ellenére, hogy a vihar már a nyakukon van, márpedig az Eiger északi falát még jó időben sem könnyű megmászni.
És ahogy számítani lehetett rá, a dráma be is következett.
A hegymászók tragikus történetéről a csupasport.hu oldalon olvashat.
Legfrissebb hírek

Hova menjen először, aki kipróbálná a hegymászást?
Csupasport
2026.06.16. 17:48
Ezek is érdekelhetik







