Ajánló: világklasszis sziklamászó egy budai kőfejtőben
Babcsán Gábor az 1980-as évektől kezdve nemzetközi szinten is a legjobb sziklamászók közé tartozott. Elképesztő nehézségű sziklautakat mászott meg, s a Csupasportnak elmondta, ő melyiket és miért tartja a legjobbnak.
Babcsán Gábor a hetvenes években, tizenhat évesen kezdett el sziklát mászni, és a húszas éveire olyan magas szintre jutott el, hogy egyre jobban vonzották a szólómászások kötél nélkül. Egyre magasabbra és magasabbra tolta a saját határait, és – mintegy öt évvel lemaradva a nemzetközi trendtől – a nyolcvanas évek végén, a kilencvenes elején Magyarországon is kezdtek megjelenni az extrém nehéz, tízes szintű sziklautak.
Babcsán Gábor ezekről beszélt a csupasport.hu-nak – bővebben itt!
Legfrissebb hírek

Megválasztották az év kerékpárútjait
Csupasport
2026.06.04. 14:40
Ezek is érdekelhetik







