
Muhari Eszter a trófeával (Fotó: Tatabányai SC)
Muhari Eszter olimpiai bronzérmes párbajtőrvívó ismét egyetemi bajnok lett az Egyesült Államokban.
Hazai klubja, a Tatabányai SC a közösségi oldalán osztotta meg, hogy a címvédőként indult Muhari idén is fantasztikus teljesítményt nyújtott, egyéniben és csapatban is bajnoki címet szerzett.
„Ez a második évem az amerikai egyetemi vívóbajnokságon és ismét sikerült nyernem. A versenyt veretlenül zártam, 23 asszóból 23 győzelem a 24 induló között. A Notre Dame csapata megszerezte a 14. bajnoki címét. Hatalmas megtiszteltetés egy ilyen csapat tagjának lenni, és együtt írni tovább az iskola történetét. Ez az élmény örökre megmarad” – mondta a magyar vívó.
A versenyt a Penn State Egyetem campusán rendezték, Pennsylvania államban.
Legfrissebb hírek

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?
Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk
Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak
Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15
Ezek is érdekelhetik


