Kamuti Jenő fair play díjat adott át Thomas Bachnak, és Kirsty Coventryvel is találkozott

CSISZTU ZSUZSACSISZTU ZSUZSA
2025.06.08. 14:24
null
Fotó: NOB/Philippe Woods
A Nemzetközi Fair Play Napon még csak videóüzenetben, most azonban személyesen Lausanne-ban köszönte meg Thomas Bach, hogy a díj odaítélésekor még elnökként ténykedő egykori pályatárs, az olimpiai ezüstérmes Kamuti Jenő vezette testület Nemzetközi Fair Play Életmű Trófea-díj elismerést adományozott a három cikluson át NOB-elnökként ténykedő német sportdiplomatának.

Kamuti Jenő, a Nemzetközi Fair Play Bizottság előző elnöke Lausanne-ban személyesen adta át Thomas Bachnak, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) június 23-án leköszönő elnökének a Fair Play-díjat.

Mint ismert, a Nemzetközi Fair Play Bizottság május 19-én Budapesten tartotta éves díjkiosztó gáláját, miután hazánk világraszóló sportdiplomáciai sikert ért el azzal, hogy a kormány kezdeményezésére az ENSZ közgyűlése egyhangú szavazással a sportszerűség, a Fair Play világnapjává nyilvánította május 19-ét.

A budapesti eseményen a díjazottak között Nemzetközi Fair Play Életmű Trófea-díj elismerésben részesült Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság június 23-án távozó elnöke, aki akkor, távollétében, videóüzenetben köszönte meg a díjat. A roppant személyes hangvételű üzenet akkor a leköszönő pályatársnak, a hazánkban a Nemzet Sportolójaként is elismert Kamuti Jenőnek is szólt, aki Thomas Bachhoz hasonlóan addigi feladatkörét örökös tiszteletbeli elnöki pozícióra cserélte, és ezzel jó példával járt elöl a demokratikus intézmények megújulásra kész működésében.

Fotó: NOB/Philippe Woods

Kamuti már akkor is úgy nyilatkozott a Nemzeti Sportnak, hogy az elismerést személyesen szeretné átadni a pályatársnak, s így a napokban a NOB lausanne-i székházában nyújtotta át az olimpiai bajnok vívó Thomas Bachnak az egész pályafutását méltató elismerést. 

„Rendkívül jólesett a személyes figyelem, a baráti beszélgetés, majd az invitálás, hogy találkozzunk együtt az épp a NOB-székházban tartózkodó és az átadás-átvételre készülő megválasztott NOB-elnökkel, Kirsty Coventryvel. Nem ismertem személyesen a zimbabwei úszó olimpiai bajnokot, de az első benyomásaim alapján meggyőződésem, hogy tettre készen és nagy lelkesedéssel áll a feladatokhoz Kirsty Coventry, akinek a munkájához ezúttal is sok sikert kívánok” – zárta gondolatait a magyar sportdiplomata.

 

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Jégkorong: Olimpiai Érdemrendet vehetett át az IIHF leköszönő elnöke

Jégkorong
2026.06.25. 17:18

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

A NOB az üzbégek két évvel ezelőtti olimpiai debütálására emlékszik

Foci vb 2026
2026.06.17. 14:57

„Mádám Prezident”– Csisztu Zsuzsa publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.06.15. 00:35

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Sunil Sabharwal: Több szálon együtt dolgoztunk a NOB-bal

Egyéb egyéni
2026.06.12. 16:07
Ezek is érdekelhetik