Rg-vb: fejlődési pályán van a magyar rg a kéziszercsapat edzője szerint

2025.08.25. 11:26
null
Fotó: MTSZ
A magyar ritmikus gimnasztika fejlődési pályán van, ennek bizonyítéka a riói világbajnoki szereplés – véli az edző Lauber Zsófia.

A sportág első dél-amerikai világbajnokságának utolsó napján hetedik lett a Farkas Júlia, Mészáros Mandula, Pesti Dalma, Szabados Dóra, Urbán-Szabó Mónika, Jurca Lilla alkotta kéziszercsapat három labdával és két karikával. A szereplés már csak azért is kiemelkedő volt, mert huszonkilenc év elteltével lehetett ott magyar csapat vb-döntőben.

„A döntőbe vezető út hosszú és tudatos munka eredménye. Tavaly november óta a felkészülés minden eddiginél fegyelmezettebb, koncentráltabb formában zajlott, hiszen tudtuk: Rio különleges kihívás és egyszeri lehetőség lesz. A tallinni Európa-bajnokságon elért bronzérmünk lendületet adott, és bebizonyította, hogy képesek vagyunk a világ élvonalába tartozni – idézte Lauber Zsófiát a hazai szövetség közleménye. – Az elmúlt hónapokban sokszor alkalmazkodtunk az időeltolódáshoz is – éjszakai edzésekkel, hosszan nyúló gyakorlásokkal –, hogy Brazíliában a legjobb formát mutathassuk. A döntőben két labdaejtés megnehezítette a helyzetünket, így a dobogóra most nem volt esély, de az elődöntőben mutatott teljesítményünk, és az, hogy ismét döntőt láthatott a világ magyar kéziszercsapattól, már önmagában óriási fegyvertény. A hetedik helyezés számunkra mérhetetlenül nagy öröm és inspiráció, amelyre a jövőben is építeni tudunk” – tette hozzá az edző.

Megemlítette, hogy az egyéni versenyzők dolgát „sérülések és váratlan helyzetek” nehezítették, ezzel együtt – mint mondta – büszkék arra, hogy Lovász Luca labdával és Wiesner Hanna szalaggal a legjobb 18 közé került.

„Ez a világbajnokság újabb bizonyíték arra, hogy a magyar ritmikus gimnasztika fejlődési pályán van. A tallinni Eb-bronz és a riói vb-döntő egyértelműen azt mutatja, hogy a közös munka és kitartás meghozza gyümölcsét” – fogalmazott Lauber Zsófia.

 

Legfrissebb hírek

Rendkívüli közgyűlést tart a Magyar Ritmikus Gimnasztika-szakszövetség

Egyéb egyéni
2026.06.23. 15:03

Pigniczki Fanni és az együttes kéziszercsapat döntős a pekingi rg-világkupán

Torna
2026.06.20. 17:45

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Öt labdával negyedik lett a magyar együttes kéziszercsapat az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.31. 18:42

Rg Eb: öt labdával döntős a magyar együttes kéziszercsapat

Egyéb egyéni
2026.05.30. 19:36

Az olimpiai bajnok Varfolomeev nyerte meg az egyéni összetettet az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.30. 16:17

Ritmikus gimnasztika Eb: Pigniczki Fanni 33. lett egyéni összetettben

Torna
2026.05.29. 19:04

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki az összetett 27. helyéről várja a folytatást az Eb-n

Torna
2026.05.28. 18:38
Ezek is érdekelhetik