Kézi: Borkai szerint Böhn halálával szegényebbek lettünk

MTI MTIMTI MTI
2014.02.03. 12:23
Szegényebbek lettünk egy kiváló szakemberrel, egy nagyszerű férfival, igaz baráttal. Két nemzet gyászolja őt, hiszen Norvégia mellett Magyarország is szívébe zárta – írta hétfői közleményében Borkai Zsolt, Győr polgármestere, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke Karl Erik Böhnnek, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányának vasárnapi halála kapcsán.

Felidézi, Győrbe érkezése után hamar befogadták Karl Erik Böhnt, aki „nem jött üres kézzel, magával hozott egy mentalitást, egy szemléletet, amely frissességet hozott a hazai kézilabdasportba”. A magyarok technikai képzettségéhez hozzáadott valami pluszt, amelynek révén a női szakág eredményesebb lett – áll a közleményben. Előbb az ETO-val ért el nagy sikereket, bajnok lett, Bajnokok Ligája-döntőt játszott, aztán a magyar válogatottat vezette vissza a világ közvetlen élvonalába, s lett Eb-bronzérmes.

Tudtuk, hogy halálos betegségről van szó, de reménykedtünk. Reménykedtünk, hogy nem teljesedik be a tragédia, és csodálattal figyeltük, ahogy a kapitány dacol a rákkal, és amilyen emelt fővel, bátran néz szembe a betegséggel. Novemberben aztán nagyszerű híreket kaptunk. Akkor ugyanis úgy tűnt, a mesternek sikerül leküzdenie a kórt. Sajnos az örömünk nem tartott sokáig, karácsonyra kiderült, Karl Erik Böhn gyógyíthatatlan beteg – fogalmaz Borkai Zsolt.

Karl Erik Böhnnél 2013 februárjában diagnosztizáltak akut leukémiát. A szakember hat kemoterápiás kezelésen és egy csontvelő-átültetésen esett át, 2013 novemberében pedig úgy tűnt, sikerült legyőznie a betegséget, ám karácsony előtt kiderült, hogy leukémiája gyógyíthatatlan.

A csapatot a 2013-as világbajnokságon a Hajdu János, Siti Beáta kettős vezette.


Tudtuk, hogy halálos betegségről van szó, de reménykedtünk. Reménykedtünk, hogy nem teljesedik be a tragédia, és csodálattal figyeltük, ahogy a kapitány dacol a rákkal, és amilyen emelt fővel, bátran néz szembe a betegséggel. Novemberben aztán nagyszerű híreket kaptunk. Akkor ugyanis úgy tűnt, a mesternek sikerül leküzdenie a kórt. Sajnos az örömünk nem tartott sokáig, karácsonyra kiderült, Karl Erik Böhn gyógyíthatatlan beteg – fogalmaz Borkai Zsolt.

Karl Erik Böhnnél 2013 februárjában diagnosztizáltak akut leukémiát. A szakember hat kemoterápiás kezelésen és egy csontvelő-átültetésen esett át, 2013 novemberében pedig úgy tűnt, sikerült legyőznie a betegséget, ám karácsony előtt kiderült, hogy leukémiája gyógyíthatatlan.

A csapatot a 2013-as világbajnokságon a Hajdu János, Siti Beáta kettős vezette.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára

Labdarúgó NB I
11 órája

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
14 órája

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
2026.06.24. 15:18

Édesanyja halála miatt kihagyja a norvégok elleni csoportrangadót Didier Deschamps

Foci vb 2026
2026.06.23. 22:15

Gyász: tragikus hirtelenséggel elhunyt a birkózó Németh Zsanett

Birkózás
2026.06.23. 16:31

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban

Foci vb 2026
2026.06.23. 14:48

Gyász: elhunyt az 1958-as osztrák vb-csapat utolsó tagja

Minden más foci
2026.06.21. 13:25

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik