Már az NB I B-csoportjában sem indulhat a Postás-utód

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2003.08.21. 22:03
Címkék
A Női Hivatásos Alszövetség határozata alapján valószínűleg a másodosztályban sem szerepelhet ősztől a gyakorlatilag csődbe ment Soproni Postásból alakult Röhnisch-Foton Sopron kosárlabdacsapata.
Már Meszlényi edzô is máshol tapsol… (Fotó: Meggyesi Bálint)
Már Meszlényi edzô is máshol tapsol… (Fotó: Meggyesi Bálint)
Már Meszlényi edzô is máshol tapsol… (Fotó: Meggyesi Bálint)
Már Meszlényi edzô is máshol tapsol… (Fotó: Meggyesi Bálint)
Már Meszlényi edzô is máshol tapsol… (Fotó: Meggyesi Bálint)
Már Meszlényi edzô is máshol tapsol… (Fotó: Meggyesi Bálint)
"Egyelőre nem soroltuk be az együttest az NB I B-csoportjába sem, mégpedig azért nem, mert nem kevesebb, mint tizenhat csapat nyújtotta be a nevezését a második vonal küzdelmeire. Ezek közül mindegyiknek alanyi joga van az indulásra, és egyelőre nem utasítottunk el egyetlen jelentkezést sem, bár még nem mindenki nyújtotta be a szükséges dokumentumokat. Nagyon nem szeretnénk, ha páratlan számú csapattal kezdődne el a B-csoport, amely tavaly tizennégyes mezőnnyel rajtolt, ám csak tizenhárman fejezték be az idényt” – indokolt Nyíri Dezső, a női liga elnöke.

Abromaité megérkezett

MISKOLC. Hazai környezetben szorgoskodnak a DKSK A-csoportos nôi csapatának játékosai, akik délelôtt és délután is a miskolci Városi Sportcsarnokban gyűjtik az erôt. Alapozásuk még két hétig tart, majd nemzetközi tornákon vesznek részt. Az már biztos, hogy rajthoz állnak a szeptember 26. és 28. között sorra kerülô bonyhádi Bogép-kupán, majd egy héttel késôbb megrendezik a FILA-gálát, amelyre külföldi együtteseket hívnak meg. Újság a piros-fehérek háza tájáról, hogy szerdán megérkezett az Avasaljára a litván Agne Abromaité, akit péntek délután sajtótájékoztató keretében mutatnak be a vezetôk – jelentette tudósítónk, Kolodzey Tamás.
Az alszövetségnek egyébként nem ez az első Röhnisch-Foton Sopront érintő kedvezőtlen döntése idén nyáron, júliusban ugyanis elutasította az előző évad során ezüstérmes együttes utódjának nevezését az élvonalba. Azóta több pletyka is szárnyra kapott a Postás más néven való újjászületésével kapcsolatban, például az, hogy valamelyik határon túli bajnokságban indítja el a közben lassacskán összeálló csapatot Fűzy András ügyvezető igazgató, aki nem kívánta kommentálni a mostani ligadöntést. Miként azt a hírt sem, ami néhány napja kapott szárnyra, és amely szerint a pénz és játékosok nélkül maradt Bajai Bácska NKSE-vel egyesülne Sopron második számú női csapata.
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
1 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik