A csatárnak a helyén volt a feje

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2005.04.07. 20:35
Címkék
Nem lett volna meglepetés, ha szerda este a Ferencváros érvényesíti az erőviszonyokat, mint ahogy az sem okozott volna földindulást, ha a Győr és a Videoton után a Kaposvár is felülmúlja az FTC-t az Üllői úton. Ez utóbbi nem sikerült, a Fradi tavasszal először tudott a saját közönsége előtt győzni, és ez nem kis mértékben a második találatot jegyző Sowunmi Thomas érdeme.
- Azt nem lehet állítani, hogy közönségcsalogató játékkal, de a Ferencváros végül sikerrel vette a Kaposvár elleni Magyar Kupa-mérkőzést. Mennyire volt nehéz kicsikarni a továbbjutást?
- Azt hiszem, bőségesen volt gólhelyzetünk, ugyanakkor a Kaposvár tulajdonképpen csak egyszer veszélyeztette a kapunkat - mondta az összecsapás másnapján Sowunmi Thomas. - Ha ezt veszem alapul, akkor egyértelműnek és megérdemeltnek tűnik a továbbjutásunk.

- Alighanem igaza van, ám érdekelne a véleménye: amikor félidőben még egy egy volt az állás, akkor nem fordult meg a fejében, hogy folytatódhat a csapata rossz tavaszi szereplése?
- Nem volt bennem semmi rossz érzés, hiszen ahogy az előbb mondtam, a vendégek egyszer lőttek addig kapura, míg előttünk több lehetőség is adódott. Ráadásul hátra volt ekkor még negyvenöt perc, és tudtam, lesznek még újabb gólhelyzeteink.

A jól játszó Sowunmi Thomast (balra) szerdán nem lehetett megállítani (Afotó: M. Németh Péter)
A jól játszó Sowunmi Thomast (balra) szerdán nem lehetett megállítani (Afotó: M. Németh Péter)
A jól játszó Sowunmi Thomast (balra) szerdán nem lehetett megállítani (Afotó: M. Németh Péter)
- A fordulást követően volt egy helyzete, majd létfontosságú gólt fejelt. Árulja el, ha a száz százalékot vesszük alapul, akkor megítélése szerint milyen állapotban van most Sowunmi Thomas?
- Talán akkor járok legközelebb az igazsághoz, ha azt mondom: kezdek alakulni… Ugyanakkor azzal is tisztában vagyok, hogy bőven van még miben fejlődnöm. Talán elég, ha egyetlen dolgot emelek ki: sokkal nyugodtabban illene futballoznom, higgadtabb döntéseket kell hoznom a pályán.

- Okoz az problémát önnek, vagy a játékostársainak, hogy három napon belül kétszer is a Kaposvárral kell meccselniük?
- Egyáltalán nem. A két találkozó között nagyon rövid idő telik el, így újat aligha tud bárki is mutatni a másiknak. Egyébként is, nekünk a bajnoki címvédéshez elengedhetetlen az újabb siker.

- Szóval a rossz idénykezdet ellenére reménykedik abban, hogy újra aranyérmes lesz a Fradi?
- Ami a rossz tavaszi rajtot illeti, a vereségeink alkalmából a Győr ellen két szabályos gólunkat nem adta meg a játékvezető, az MTK ellen nem volt különösebb probléma a játékunkkal, egyedül
a Fehérvár ellen szenvedtünk. Vagyis továbbra is az a célunk, hogy a bajnokságban és a kupában is a legjobbnak bizonyuljunk.

Szavazás

Ki nyeri a Magyar Kupát?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
3 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
9 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
15 perce

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
46 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 órája

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
1 órája

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik