Nem akarnak létszámcsökkentést: visszadobták Kisteleki terveit

2009.04.21. 16:25
Az élvonalbeli labdarúgóklubok nem támogatják, hogy a 2010–11-es bajnoki kiírásban 16-ról 12 csapatra csökkenjen az NB I létszáma. Erről George F. Hemingway, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) profi ad hoc bizottságának elnöke tájékoztatta az MTI-t kedden a testület rendkívüli ülését követően.
A Hemingway vezette ad hoc bizottság nemet mondott az elnöki reformtervekre
Fotó: Németh Ferenc (archív)
A Hemingway vezette ad hoc bizottság nemet mondott az elnöki reformtervekre
A Hemingway vezette ad hoc bizottság nemet mondott az elnöki reformtervekre
Fotó: Németh Ferenc (archív)
A Hemingway vezette ad hoc bizottság nemet mondott az elnöki reformtervekre

TÖBB NÉZŐ, MAGASABB SZÍNVONAL, KEVESEBB CSAPAT – VITAINDÍTÓ

„Legyen a hazai futball is igazi sport, igazi szórakozás, valódi üzlet” – ezzel a szlogennel harangozta be a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke, Kisteleki István a magyar futballbajnokság reformjával kapcsolatos tervezetet. Nézze meg az elnöki terveket!
„A fűtött pályák kötelező bevezetését 2010-ben az ad hoc bizottság nem támogatja, mert hatás- és pénzügyi tanulmány hiányában ez nem időszerű. A tulajdonosok nem támogatják az NB I-es csapatok számának 16-ról 12-re történő csökkentését” – olvasható a közleményben.

A bizottság ugyanakkor úgy fogalmaz, hogy a tulajdonosok „támogatásukról biztosítják az MLSZ elnökségét, hogy az általa elküldött anyagban megfogalmazott gondolatokat, amelyek a profi futball jobb szervezési, marketing és infrastrukturális lehetőségeit vizsgálják, támogatják, és az ad hoc bizottság következő ülésein tárgyalni fogják.”

Kisteleki István MLSZ-elnöknek – aki Elbert Gábor főtitkárral részt vett a keddi megbeszélésen – a múlt heti elnökségi ülésen tett javaslata szerint a 2010–11-es bajnokságban az első osztály létszáma 12 csapat lenne, melyek egyenként összesen 44 mérkőzést játszanának.

Az elnök a módosítás feltételei között említette, hogy 2010 őszétől kötelező lenne a pályafűtés bevezetése, ehhez a Magyar Fejlesztési Banknál kedvezményes hitellehetőséget biztosítanának (30-40 millió forint/pálya/csapat).
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik