Vidi: Carrillo edzésként tekint a mai felkészülési meccsre

2013.01.17. 12:55
A Videoton is lejátssza első felkészülési mérkőzését, a spanyolországi edzőtáborban a negyedosztályú CD El Palo lesz az ellenfél. Joan Carrillo edző tréningként tekint a mai találkozóra.

„Nagyon kemény héten vannak túl a játékosok, ezért érthető, hogy most még mindenki fáradt, de ez így is van rendjén. A mai felkészülési meccsre még nem mérkőzésként, hanem edzésként tekintek. Lépésről lépésre kell haladnunk, még rengeteg munka áll előttünk. Az első felkészülési mérkőzésen számomra nem az eredmény lesz a legfontosabb, hanem az, hogy mennyit tudnak visszaadni a játékosok azokból a védekező és támadó taktikai elemekből, amelyeket az elmúlt edzéseken gyakoroltunk. Teljesen megértem a labdarúgókat, hiszen a felkészülés jelenlegi szakaszában nem csak fizikailag, de mentálisan is fáradtak, azonban most a mérkőzésekkel új impulzust kapnak” – nyilatkozta Joan Carrillo a vidi.hu-nak.vidi.hu-nak.

„Többféle taktikai felállást gyakoroltunk, és folyamatosan gyakorlunk, szerencsére olyan kvalitású játékosok alkotják a csapatot, akik képesek bármilyen taktikai felállásban játszani. Számomra nincs alapfelállás, mindig a mérkőzés alakulásától függ a taktika. Lehet, hogy menet közben változtatunk, ezt a játék képe dönti el. Egy erős csapat számára nem létezik olyan, hogy a támadás vagy a védekezés a fontosabb, egy erős csapat számára egyformán fontos mindkettő. Ezek az edzőmérkőzések azt a célt is szolgálják, hogy egyaránt fejleszteni tudjuk támadó és védekező taktikánkat. Természetesen a felkészülési meccseken az összes játékosnak szeretnék lehetőséget biztosítani. Bizonyára lesznek olyanok, akik több időt töltenek a pályán, és olyanok is, akik kevesebbet, de a bizonyítási lehetőséget igyekszem mindenkinek megadni.”

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
14 órája

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:12

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00
Ezek is érdekelhetik