Újpest: Barczi Dávid távozik a lila-fehérektől - hivatalos

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.07.12. 13:06
Az Újpest FC közös megegyezéssel szerződést bontott Barczi Dáviddal. Erről az ujpestfc.hu számolt be.

„Távozik Újpestről Barczi Dávid, akinek szerződését pénteken közös megegyezéssel felbontotta a klub és a játékos. A 24 esztendős támadó összesen 45 NB I-es mérkőzésen öt gólt szerzett csapatunkban. Barczi Dávidnak köszönjük a klubért végzett munkáját és további sok sikert kívánunk pályafutásához!” – olvasható a lila-fehérek közleményében.

Az Újpest volt tízese a DVTK-ba szerződhet (Fotó: Szabó Miklós)
Az Újpest volt tízese a DVTK-ba szerződhet (Fotó: Szabó Miklós)

Korábban megírtuk, elképzelhető, hogy a Diósgyőri VTK-ba igazol Barczi. Tomiszlav Szivics, a DVTK nyáron kinevezett vezetőedzője korábban szerette volna már csapatához csábítani az újpesti labdarúgót, és úgy tűnik, törekvéseit most siker koronázhatja. Ráadásul az újonnan kinevezett diósgyőri sportigazgató, Kovács Zoltán is jól ismeri a támadót.

„Kovács Zoltán természetesen jól ismer, örülök, hogy hívott, hogy bízik bennem, szeretném is kihozni magamból Diósgyőrben a maximumot – fogadkozott az elveszett tehetség skatulyájából kitörni igyekvő futballista a Nemzeti Sportnak. – Azt gondolom, olyan klubba kerülök, amelyik nagy célokat tűzhet ki maga elé, olyan közegbe, ahol élmény sportolónak lenni. Korrekt ajánlatot kaptam, meg is egyeztünk, nagyon remélem, hogy már a héten rendeződik a helyzetem."

„Tetszett az is, ami Pakson fogadott, nagyon jól tudom, hogy Horváth Ferenc szakmai stábjában is tökéletes kezekben lettem volna, de valahogy döntenem kellett – Diósgyőrt választottam. Horváth Ferenc és az ügyvezető Haraszti Zsolt is sok sikert kívánt, én is nekik.”

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ÚJPEST FC-NÉL
Érkezők: Barczi Dávid (Sint-Truiden – Belgium, kölcsönből vissza), Egerszegi Tamás (Sint-Truiden – Belgium, kölcsönből vissza), Fodor Marcell (Siófok, kölcsönből vissza), Jarmo Ahjupera (észt, Győri ETO FC). Az ifjúsági csapatból felkerült: Molnár Sándor
Távozik/távozhat: Naim Aarab (belga, Sint-Truiden – Belgium, próbajáték,?), Banai Balázs (?), Baranyai Ádám (?), Barczi Dávid (?), Bodnár István (?), Grégory Christ (francia, ?) Bruno Moraes (brazil, Gil Vicente – Portugália), Dombai Viktor (?), Egerszegi Tamás (?), Fodor Marcell (?), Horváth Tamás (Mezőköved-Zsóry), Floszmann Tamás (?), Alessandro Iandoli (svájci, Standard Liege – Belgium), Kálmán Zsolt (?), Kovács Dániel (Gyirmót FC Győr), Magos Mátyás (?), Pollák Zoltán (?), Remili Mohamed (Kecskeméti TE – próbajáték), Rubus Tamás (Nyíregyháza Spartacus), Szélesi Zoltán (?), Szokol Zsolt (Nyíregyháza Spartacus), Tóth Bálint (?), Zamostny Balázs (Vasas)
Kiszemeltek: Víctor Jesús (spanyol, szabadon igazolható), Kevin Kis (belga, szabadon igazolható), Leopold Novak (horvát, Sint-Truiden)

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
11 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
22 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
Tegnap, 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
Tegnap, 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik