DVSC: delegáció utazik a Barcelonához, a cél a csereprogram

MTI MTIMTI MTI
2014.01.29. 17:41
A Debreceni Labdarúgó Akadémia (DLA) küldöttsége csütörtökön Barcelonába utazik elsősorban az FC Barcelona utánpótlásképzését tanulmányozni.

A DLA tulajdonosainak – debreceni önkormányzat, DVSC, Debreceni Egyetem (DE) – vezetőiből álló delegáció vasárnapig ismerkedik a katalán klub létesítményeivel és szakmai működésével - mondta el Kósa Lajos (Fidesz), Debrecen polgármestere szerdán sajtótájékoztatón a DLA pallagi edzőcentrumában.

Kósa Lajost a látogatáson fogadja majd Barcelona polgármestere, illetve Bács Zoltán, a DE gazdasági főigazgatója is találkozik a katalán város egyetemén működő orvosi kar dékánjával, akivel a sportorvosi képzések lehetőségéről fognak tárgyalni.

A kiutazással – amelyet a DLA pályázaton nyert pénzből finanszíroz – viszonozzák az FC Barcelona vezetőségének 2012. szeptemberi debreceni látogatását.

Kósa Lajos kiemelte: akkor a katalánok még csak látványterveket tekinthettek meg, mára azonban a pallagi edzőcentrum elkészült és májusban nyit a Nagyerdei Stadion is, vagyis immár világszínvonalú infrastruktúrát tudhat magáénak Debrecen.

A mostani látogatás távlati céljai közt említette az edzőképzésben és az utánpótlás akadémiák játékosai közt kialakítandó csereprogramokat, képzéseken való részvételt.

A DLA-t alkalmassá szeretnék tenni arra, hogy az európai főtrendeket elérje az utánpótlásképzésben - fűzte hozzá. Kósa Lajos a barcelonai városvezetéssel folytatandó tárgyalásáról elmondta: a futball lesz az alap, a kiindulópont, amelyre építve szorosabb – akár testvérvárosi – kapcsolatot szeretnének kialakítani.

Herczeg András, a DLA igazgatója kiemelte: a világon az egyik legjobban felépített játékosképzés folyik az FC Barcelonánál. Új stílust, új filozófiát hozhat Debrecenbe egy rendszeres kapcsolat a katalán klubbal.

Szima Gábor, a DVSC klubelnöke jelezte: a következő lépés az lehet, hogy hét-nyolc debreceni edző 10-15 napos tanulmányúton vegyen részt a katalánoknál, ezt a látogatáson is fel fogják vetni. A sajtótájékoztatón kitértek az új Nagyerdei Stadionra is, amelyben február végén elkezdik a székek szerelését. Február 3-án veszi kezdetét a bérletek árusítása a tavaszi szezonra, az új stadionban pedig a jelenlegi mintegy kétezer bérletesnek elővásárlási joga lesz - mondta Szima Gábor. A klubelnök a folyamatos és sikeres nemzetközi szerepléshez szükségesnek tartja a jelenleg hárommillió eurós költségvetés közelítését a jelenlegi magyar élmezőnyéhez, ami nyolc-tízmillió eurót jelent.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
3 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

„Valóra akarom váltani az álmom” – Álvarez menne a Barcába, az Atlético viszont megtiltja neki

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 01:39

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32
Ezek is érdekelhetik