Futsal NB I: visszalépett az újszegedi csapat

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.02.02. 11:25
Nem folytatja tovább szereplését a futsal NB I-ben az UTC Futsal Team. A 16 forduló után az utolsó előtti helyen álló csapat sorsa régóta kérdőjeles volt, hétfőn délelőtt pedig döntött a klub elnöksége: az újszegediek visszalépnek a bajnokságtól, a ma este esedékes veszprémi bajnokira már nem utaznak el – írja a szegedma.hu.

„Támogatás híján nincs tovább értelme ezt csinálni – idézi a Szeged Ma Pálfy Zoltánt, az UTC Futsal Team technikai vezetőjét. – Van még tizennégy mérkőzésünk, osztályozó esetén tizenhat, ez pedig egy hobbi elfoglaltság. Bár a nagypályás csapatunk költségvetésével nem egy kategória az NB I-es csapat üzemeltetése, nem szerettük volna, ha a megye I-es csapatunk szereplése is megsínylette volna ezt. Saját erőből nem tudtuk tovább finanszírozni a futsalt, a szponzoraink pedig azt mondták, hogyha nincs más támogatás, csak ők, akkor ne csináljuk tovább, illetve nem lehet végtelenségig a játékosokat sem húzni, akik csak dicséretet érdemelnek, mert tulajdonképpen bérmentve végigjátszották az elmúlt meccseket." Pálfy Zoltánt, az UTC Futsal Team technikai vezetőjét. – Van még tizennégy mérkőzésünk, osztályozó esetén tizenhat, ez pedig egy hobbi elfoglaltság. Bár a nagypályás csapatunk költségvetésével nem egy kategória az NB I-es csapat üzemeltetése, nem szerettük volna, ha a megye I-es csapatunk szereplése is megsínylette volna ezt. Saját erőből nem tudtuk tovább finanszírozni a futsalt, a szponzoraink pedig azt mondták, hogyha nincs más támogatás, csak ők, akkor ne csináljuk tovább, illetve nem lehet végtelenségig a játékosokat sem húzni, akik csak dicséretet érdemelnek, mert tulajdonképpen bérmentve végigjátszották az elmúlt meccseket."

A visszalépés nem érinti az UTC utánpótláscsapatait, az első osztályú U17-es és U20-as csapat folytatja a bajnokságot, az U15-ös csapat már befejezte a megyei bajnokságot, míg az U13 és az U11-es csapat számára is folytatódnak a küzdelmek a megyében.

Legfrissebb hírek

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:15

A magyar női futsalválogatott ötödik lett a horvátországi felkészülési tornán

Magyar válogatott
2026.06.21. 15:42

Távozik a Veszprém futsalcsapatának vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 15:14

Kiütötte a DEAC-ot az ötödik meccsen, a Veszprém a bronzérmes a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 21:06

Simán nyert Nyíregyházán, története során először bajnok az Újpest a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 21:37

Futsal NB I: nyert a Veszprém, ötödik mérkőzés dönt a bronzéremről

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 20:07

A DEAC hatméteresekkel nyerte meg a harmadik meccset a futsal NB I bronzcsatájában

Labdarúgó NB I
2026.06.05. 20:50

Fordított az Újpest, megőrizte pályaelőnyét a Nyíregyházával szemben a futsal NB I döntőjében

Labdarúgó NB I
2026.06.04. 20:38
Ezek is érdekelhetik